Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

O nas

Witamy w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich – instytucji kultury miasta Piekary Śląskie działającej już przeszło 70 lat. W jej skład wchodzi Biblioteka Centralna, Izba Regionalna oraz 6 filii na terenie miasta.

W naszej pracy kładziemy szczególny nacisk na:
- zapewnienie wszystkim mieszkańcom dostępu do aktualnej oferty wydawnictw,
- promowanie czytelnictwa jako formy spędzania wolnego czasu,
- swobodny i wygodny dostęp do zbiorów,
- profesjonalną obsługę użytkowników,
- kstzałtowanie przyjaznej przestrzeni bibliotecznej,
- edukację dzieci i młodzieży z wykorzystaniem nowoczesnych technologii takich jak: tablety IPad, tablica interaktywna, drukarka 3D, długopisy 3D oraz okulary VR.
- spotkania, warsztaty, wystawy i konkursy dla wszystkich grup wiekowych
 
W ofercie biblioteki jest duży wybór książek i czasopism w tradycyjnej drukowanej formie, książki mówione (audiobooków) oraz gry planszowe. Zapewniamy dostęp do publikacji naukowych Biblioteki Narodowej poprzez platformę Academica.
 
Nasza biblioteka sprzyja inicjatywom mieszkańców. Cenimy sobie współpracę ze społecznością lokalną i zaangażowanie mieszkańców w tworzenie oferty kulturalnej i decydowanie o jej kształcie. Oferujemy możliwość zorganizowania wystaw indywidualnych fotografii, grafiki, malarstwa, rzeźby.
 
Zmierzając w stronę nowoczesności nie zapominamy o historii i tradycji. Poprzez działania Izby Regionalnej aktywnie włączamy się w proces zachowania pamięci o przeszłości miasta Piekary Śląskie. Jesteśmy uczestnikami Śląskiej Biblioteki Cyfrowej, gdzie publikujemy najciekawsze zbiory Izby Regionalnej, tak aby zapewnić mieszkańcom, miłośnikom historii, studentom i badaczom nieograniczony dostęp do lokalnego dziedzictwa kulturowego.
 
Do zobaczenia w bibliotece!
 
Facebook:

Kalendarium