Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wyprawki czytelnicze dla przedszkolaków 2023/2024

Utworzono dnia 09.11.2023

Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) do udziału w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji „Mała książka – wielki człowiek”. Każdy Mały Czytelnik, który zostanie zapisany do naszej biblioteki lub już do niej należy otrzyma wyprawkę czytelniczą zawierającą:

  • książkę „Krasnal w Krzywej Czapce” autorstwa Wojeciecha Widłaka z pięknymi ilustracjami Aleksandry Krzanowskiej
  • imienną Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek
  • broszurę „Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece" przypominająca o nieocenionej roli książek w rozwoju dziecka i korzyściach wynikających z regularnego czytania i odwiedzania biblioteki

Podczas wizyty w bibliotece prosimy poinformować bibliotekarza, o chęci przystąpienia do projektu, a następnie po wypożyczeniu przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę do bibliotecznej karty. Po uzyskaniu dziesięciu takich naklejek dziecko zostanie uhonorowane imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania oraz kolorową naklejką. Dziecko pozna ciekawe miejsce, jakim jest biblioteka, oraz zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Drogi Rodzicu,

pozwól dziecku samemu dokonać wyboru książki, nawet, jeśli wydaje Ci się nietrafiony. Jeśli będzie to książka wybrana przez dziecko, to z pewnością chętnie po nią sięgnie po powrocie do domu. Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę. Postaraj się poświęcić czas całkowicie na wspólne czytanie. Spraw, by ten czas był całkowicie wyjątkowy i tylko Wasz. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego oboje będziecie czerpać wielką przyjemność.

Pamiętajcie o każdorazowym zabraniu ze sobą Karty Małego Czytelnika!

Liczba wyprawek jest ograniczona.

Zachęcamy do udziału również dzieci ukraińskie. Organizator przygotował także wersję wyprawki i poradnika w ich ojczystym języku.
 

  

 

 

 

 

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 153

W poprzednim tygodniu: 775

W tym miesiącu: 1655

W poprzednim miesiącu: 3406

Wszystkich: 361073