Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Iwona Nowak-Szpyra

Iwona Nowak-Szpyra - Ja Iwona, kim jestem a może jaka jestem? Zadałam sobie to pytanie i....Obecnie jestem dojrzałą, świadomą kobietą, która postawiła na swój własny rozwój osobisty. Książki zaczęłam pisać, gdy mój syn dojrzewał, ja przejrzewałam a pies był po sterylizacji. Burza hormonów w domu szalała. Stałam się Irminą, pisarką, pełną twórczej fantazji. Mam ogromne szczęście poznawać ciekawych, wartościowych ludzi, może sprostuję, oni mnie znajdują. Jest to cudowne. Co mnie interesuje? Malarstwo T. Iwańczuka, jego obrazy z cyklu "Konie Apokalipsy" przepełnione energią barw. Obrazy Lucyny Szpuniar, które dane jest mi oglądać jako pierwszej... To właśnie to co mnie interesuje. Pracownia tych malarzy pozwoliła mi pierwszy raz odczuć ciałem siłę kolorów. Z uporem maniaka zgłębiam temat dysfunkcji dzieci, chętnie te osoby poznaję chcąc wniknąć i zrozumieć ich świat. Psychologia jest dynamiczna i indywidualna, co mnie porywa. Nie zapomnę też wspomnieć o mojej pasji najdłużej trwającej to macierzyństwo i pielęgniarstwo. Szaleńczo lubię być mamą i pielęgniarką.

Nagość... duszy... i ciała..., Bytom: Wydawnictwo Pióro, 2020.

Opowieść o miłości która nigdy nie miała się przytrafić. 
Irminę i Łukasza rozdziela ciężar odpowiedzialności za swoje rodziny oraz odległość, setki kilometrów. Uczucie jednak się rozwija, umacnia i kwitnie. Kilometry by siebie zobaczyć są pokonywane w szalonym tempie .
Powitania i pożegnania to euforia zmieszana z rozpaczą. Ich ciała tęsknią za sobą, poznają nowe nieznane doznania. Wznoszą się na szczyt rozkoszy erotycznej. Wszystko jest cudowne gdyby nie moralny dyskomfort .Gdyby nie łamali własnych zasad.
Ich dni łączy praca oraz sprawy związane z codziennością, problemy z dziećmi stają się wspólnymi problemami.
Mimo że to życie w większości jest wirtualne, to czują je prawdziwie.
Miłość, szczęście zostaje wystawione na próbę, Łukasz choruje nagle i ciężko. To wszystko zmienia .Jednak Irmina wykrada ukochanego z sali szpitalnej, zmienia całe swoje życie by go ratować.
Leśniczówka, gdzie się ukryją to ich azyl, tam powstaje ich nowy dom .
Jest cudownie, oboje spełniają swoje marzenia, są razem. Mają dom między Lipnicą a Babie Górą, prawie w niebie.
Dom otwarty dla wszystkich którzy chcą ich odwiedzić.
Jednak Ir i Łukasz wiedzą...nic nie trwa wiecznie.
Co bierze górę miłość, moralność, obowiązek..?
To odpowiedź która zaskoczy Ir...jaka będzie?

Irmina, miłość i polityka, Bytom: Wydawnictwo Pióro, 2022.

Książka o miłości Piotra i Irminy,  która pojawia się wielokrotnie w ich życiu. Za każdym razem jest ona inna i nieplanowana.
Raz młoda raz dojrzała. Ciągle miłość wraca, mimo wielu przeszkód.
Uczucie to rozbija się przez Irminy  deficyt wsi, brak zdecydowania Piotra, młodzieńczą impulsywność.
Piotr zawsze odnajduje  Irminę, nawet nie znając jej  adresu i nowego nazwiska. Są osobami  stworzonymi dla siebie.
Uczą się siebie na nowo, przy każdym  spotkaniu.
Piotr jest mężczyzną przystojnym robiącym  błyskotliwą karierę. Niestety kariera komplikuje wiele spraw, w wielu sprawach Piotra ogranicza. Wielki to  człowiek z ukrytym męskim problemem.
Lecz razem z Irminą potrafią zmienić problem w sukces.
Uczą się być rodziną a rodzina to dzieci i tu najtrudniejsze doświadczenie ich dopada. Bolesne, rozbijające.. prawie zabijające.
Przetrwają, ale muszą być cierpliwi dla siebie.
Trudna to lekcja  życia i miłości ale czy ktoś mówił że miłość jest prosta i łatwa, że małżeństwo to tylko radość.

Irmina, miłość, dzieci i kłopoty, Bytom: Wydawnictwo Pióro, 2022.

"Irmina, miłość, dzieci i kłopoty", to książka niesamowita, z dwoma biegunami emocji. Jeden z nich, to gdy płaczemy z śmiechu, którego powodem bywają kozy uciekinierki, przysparzające właścicielce nie lada problemów. Książka opowiada o dalszych losach Irminy, o jej próbie wtopienia się w wieś, którą kocha oraz o istniejącym deficycie wiejskim, który bawi mieszkańców. Nadal nie jest to proste by zostać w 100% wiejską gospodynią. Jednak sąsiedzi Irminę kochają, taką jaką jest i wspierają Ir. Ona kocha sąsiadów, dzieci i zwierzęta. Społeczność Janinowa trzyma kciuki by Irmina została szczęśliwą mamą, a Burmistrza podtrzymuje na duchu by przetrwał poród. Poznajemy super przyjaciół Irminy: Jagnę Wronę, piękną, bogatą i samotną kobietę. Jej życie zmienia się, gdy zjawia się w domu Irminy Gustaw Drozd, żołnierz sił specjalnych. Wtedy poznajemy co znaczy żołnierska miłość i żołnierska fantazja. O kłopotach rodzicielskich trudno pisać, należy o nich przeczytać. Irmina ma ich wiele. Wiele dzieci, wiele kłopotów. Dodatkowym wątkiem jest powrót Łukasza. Czy jest on bratnią duszą Irminy? Psyt... to tajemnica...

 

Kalendarium