Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Patrycja Zuber

Patrycja Zuber urodziła się 15 października 1999 roku w Piekarach Śląskich. Z wykształcenia jest graficzką komputerową, obecnie studiuje fizykę na Uniwersytecie Śląskim. Jako pisarka poezji zadebiutowała tomikiem wierszy pod tytułem "Między gwiazdami", wydanym przez Wydawnictwo Sowello w 2021 roku. Dzieło spotkało się z pozytywną notą krytyczną Andrzeja Żmudy.
 
Twórczość:
 
 
Oryginalny zbiór wierszy podzielony na etapy stanowi dobrą lekturę zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników. Z każdą kolejną stroną możemy zatracić się w niezwykle poukładanym, acz chaotycznym świecie przeżywając każdy z najprostszych dylematów życia codziennego lub też uniesień razem z autorką. Nieoczywiste ilustracje zdobiące środek ułatwiają nam nie tylko abstrakcyjne zrozumienie książki, ale też odnalezienie samych siebie, dzięki czemu każdy ze sposobów przeżywania wierszy wydaje się być tym odpowiednim.
Źródło: lubimyczytac.pl
 
"Liryka wielu smaków i odcieni. Nic więc dziwnego, że od czasu do czasu pojawia się metafora synestezyjna, bardzo sugestywna i plastyczna. I te pod słowem pulsujące pejzaże, bez względu na to, czy jest to piękno i odczuwana metafizyka przyrody czy świat przeżyć, miłosnych uniesień, poddawany nieustannej wiwisekcji wszechobecnej pamięci..."
Andrzej Żmuda

 

 

Kalendarium