Sebastian Konowoł
Sebastian Konowoł urodził się w 1985 roku w Piekarach Śląskich. Ukończył Technikum Elektryczne w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie. Rozpoczął studia na bytomskim wydziale Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, ale w pewnym momencie zorientował się, że ten kierunek za bardzo odbiegał od jego rzeczywistej pasji, czyli historii. Od lat się nią interesuje, zwłaszcza starożytnym Rzymem. Podróżował po świecie w poszukiwaniu pozostałości po rzymskiej kulturze. Odwiedził takie kraje jak Włochy, Turcja, Tunezja i wiele innych. W końcu postanowił przelać swoje zainteresowania na papier, wydając powieść historyczną pt. "Żołnierz cesarza", mając przy tym nadzieję, że przybliży zainteresowanym osobom historie niektórych mniej znanych, a jednocześnie bardzo ciekawych władców i ludzi starożytnego Rzymu.
Moskwa w płomieniach, Brzezia Łąka k/Wrocławia: Poligraf 2024
Rok 1610. Król Polski Zygmunt III Waza wraz z hetmanem Stanisławem Żółkiewskim i armią Rzeczypospolitej wyrusza na kampanię wojenną przeciw Carstwu Rosyjskiemu, w czasie której wojska stoczą bitwę pod Kłuszynem. Bitwa ta odciśnie piętno na historii obu krajów, a Polakom otworzy drogę do stolicy imperium, Moskwy. Nastanie tam polskie panowanie, które jednak zapisze się krwawymi zgłoskami. Terror, gwałty, okrucieństwa i zbrodnie, których dopuszczą się rycerze Rzeczypospolitej, zasieją nienawiść w sercach zniewolonych moskwian i rozpętają ogień, który pochłonie wszystko na swej drodze. Czy w tym okrucieństwie, jakie na miasto sprowadzą Polacy, młody polski oficer Dariusz Lubelski rozwikła rodzinną tajemnicę, do której rozwiązania klucz znajduje się właśnie w stolicy imperium? Kim okaże się piękna moskwianka Irina, która wplącze się w skomplikowaną relację z Lubelskim i jego mentorem, wpływowym i despotycznym magnatem Walentynem Konradowskim? Jak długo lud moskiewski będzie w stanie znosić terror zasiany przez Polaków? Jak wojska Rzeczypospolitej ukażą Moskwę za nieposłuszeństwo? Czy car Rosji złoży pokłon przed polskim królem?
"Bitwa czterystu", Brzezia Łąka k/Wrocławia: Poligraf, 2022.
Roku Pańskiego 1683 wojska pod wodzą Jana III Sobieskiego zwyciężyły Turków osmańskich oblegających Wiedeń w jednej z najsłynniejszych bitew w historii Europy, zatrzymując tym marsz islamu na zachód. Jedenaście lat później jeden z rycerzy walczących wówczas o chrześcijańską Europę, Jan Kaszubski, przybywa po dziesięcioletniej nieobecności do rodzinnego domu na pogrzeb swej matki, a także by przejąć opiekę nad młodszym bratem Mikołajem. Zabiera go na służbę do Okopów Świętej Trójcy broniących granicy Rzeczypospolitej przed atakami muzułmanów. Służba ta okaże się szkołą życia dla młodego Mikołaja, także doświadczony Jan dowie się o sobie i swoim życiu kilku rzeczy, których się nie spodziewa. Tymczasem tuż przy granicy gromadzi się potężna armia wroga, żądna mordów i grabieży. Czy bracia i kilkuset rycerzy zdołają obronić granicę i okoliczne miasteczka przed najazdem hordy wrogów pragnących zniszczenia Rzeczypospolitej? I jaką rolę w tym wszystkim odegra młoda, tajemnicza Turczynka, która niespodziewanie pojawi się w życiu braci Kaszubskich?
"Adwokat Nerona", Brzezia Łąka k/Wrocławia: Poligraf, 2022.
Rok 64 n.e. Po ogromnym pożarze, który nawiedził Rzym, Lucjusz Anniusz, prawnik rzymski, zostaje wynajęty przez cesarza Nerona do znalezienia dowodów winy chrześcijan, rzekomych podpalaczy stolicy Imperium. Marzący o sławie i szacunku jurysta odkrywa jednak, że nie wszystko jest takie, jak początkowo się wydawało, a kolejne odnajdywane przez niego dowody prowadzą do przerażających wniosków. Kto tak naprawdę jest winny największego pożaru, jaki kiedykolwiek wybuchł w Rzymie? Jak daleko posunie się Anniusz, by odkryć prawdę?
"Żołnierz cesarza", Brzezia Łąka k/Wrocławia: Poligraf, 2020.
Kasjusz Arianus, wierny żołnierz imperium rzymskiego, po śmierci swego mentora, cesarza Sewera, powraca do Rzymu po kilkuletniej kampanii w Brytanii i rozpoczyna służbę u jego syna, imperatora Karakalli. Jednak czy obowiązki wobec nowego władcy nie staną w sprzeczności z kodeksem honorowym, którym żołnierz kierował się dotychczas w swej służbie? Czy Rzym i dom rodzinny, do których powrócił, okażą się tym samym Rzymem i tym samym domem, które opuszczał przed kilkoma laty? Jakie tajemnice przed Kasjuszem skrywa rodzina i jaki okaże się Karakalla, nowy władca świata rzymskiego? Co będzie ważniejsze dla żołnierza: lojalność czy własny honor?