Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wydarzyło się

AKTUALNOŚCI:

Robótki między książkami - papierowa wiklina

Utworzono dnia 09.10.2019
Podczas kolejnego spotkania Czytelniczki zaznajomiły się z nową techniką rękodzieła. Uczestniczki wykonały oryginalne ozdoby z papierowej wikliny.
czytaj dalej na temat: Robótki między książkami - papierowa wiklina »

Rok Powstań Śląskich – Muzeum w Świętochłowicach

Utworzono dnia 09.10.2019

W  czwartek  19 września  odbyła się wycieczka do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.  Wzięli w niej udział czytelnicy filii nr 9 i filii nr 1. Uczestnicy wycieczki mieli także okazję zwiedzić z przewodnikiem  Palmiarnię w Gliwicach.

czytaj dalej na temat: Rok Powstań Śląskich – Muzeum w Świętochłowicach »

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Utworzono dnia 03.10.2019

Dzień Głośnego Czytania był znakomitą okazją do zaproszenia uczniów klasy II c MSP nr 11 i  młodzieży klasy I PA ZS im. M. Grzegorzewskiej do biblioteki. Wspólnie z dziećmi czytaliśmy  Z przygód krasnala Hałabały , natomiast z młodzieżą Opowieści na...

czytaj dalej na temat: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania »

Wakacyjny kolaż

Utworzono dnia 19.08.2019
Ostatnie spotkanie z cyklu Wakacje z Jedynką było idealną okazją, by  przy pomocy własnej wyobraźni zachować wakacyjne wspomnienia. Własnoręcznie wykonany przez dzieci kolaż pozwoli im na powrót do letnich wspomnień podczas zbliżającego się roku szkolnego. 
czytaj dalej na temat: Wakacyjny kolaż »

Rok Powstań Śląskich – Góra św. Anny

Utworzono dnia 01.08.2019

W upalny czwartkowy poranek czytelnicy filii nr 9 i filii nr 1 wyruszyli na wycieczkę do Góry św. Anny. Dla uczczenia Roku Powstań Śląskich zwiedziliśmy z przewodnikiem Muzeum Czynu Powstańczego i górujący nad amfiteatrem Pomnik Czynu Powstańczego. Z przyjemnością...

czytaj dalej na temat: Rok Powstań Śląskich – Góra św. Anny »

Wakacje z Jedynką - Stalowe Anioły w Bytomiu

Utworzono dnia 17.07.2019
W trakcie trzeciego spotkania z cyklu Wakacje z Jedynką odwiedziliśmy Galerię Sztuki Użytkowej Stalowe Anioły w Bytomiu. Najmłodsi czytelnicy pod kierunkiem Pani Hani uczestniczyli w warsztatach rękodzielniczych, podczas których wykonali wyjątkowe maskotki. 
czytaj dalej na temat: Wakacje z Jedynką - Stalowe Anioły w Bytomiu »

Kalendarium