Exlibris

Roman Kalarus polski grafik, malarz. Uprawia plakat, drzeworyt barwny, collage, rysunek, malarstwo i projektowanie autorskie. Obecnie jest profesorem, prowadzi Autorską Pracownię Plakatu w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Wystawia swoje dzieła w Polsce i za granicą. Laureat licznych nagród. Prowadził warsztaty sztuki dla studentów w: Stambuł (Turcja) "Grafist 99" Mimar Sinan University1999; Tel Awiw (Izrael) "Vital" Center For Design Studies 2000; Santiago i Vina del Mar (Chile) Universidad Diego Portales i Universidad Vina del Mar 2005; Indiana University of Pennsylvania (USA) 2006.Jest ponadto autorem (wspólnie z Joanną Piech) malowideł sakralnych w kościele pw. Błogosławionej Karoliny Kózkówny w Tychach oraz kościele pw. Matki Kościoła Niepokalanej Jutrzenki Wolności w Katowicach 2001-2002 nagroda zespołowa Najlepszy Obiekt architektoniczny Katowic oraz wyróżnienie II stopnia SARP Warszawa 2002.

Pavel Hlavaty malarz i grafik, popularyzator sztuki czeskiej, najpłodniejszy artysta w Europie, jak określa go belgijska GRAPHIA. Od roku 1977 zajmuje się wyłącznie grafiką. Ma w dorobku ponad 700 ekslibrisów, wiele prac graficznych i plakatów. Jest członkiem stowarzyszeń artystycznych i kolekcjonerskich, współpracownikiem czasopism zajmujących się sztuką. Uznaniem dla jego umiejętności był fakt, że wspólnie z innymi plastykami pracował w zespole przygotowującym Olimpiadę w Barcelonie. W 1991 roku razem z dwunastoma innymi twórcami reprezentował sztukę czeską na Paryskim Salonie.