Czcionka:

"Pracować dla ludzi - oto wielka i pilna potrzeba. To w obecnych czasach takie ważne, by pamiętać, że dusza ludzka ma większą potrzebę ideałów niż realności. Bo realność sprawia, że istniejemy; ideały sprawiają, że żyjemy."
— Wiktor Hugo

Witamy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piekarach Śląskich!
Działamy na rzecz rozwoju intelektualnego i duchowego wszystkich grup wiekowych naszej społeczności, a ze szczególną uwagą staramy się kreować ofertę kulturalną dla dzieci i młodzieży. Do dyspozycji użytkowników jest bogaty księgozbiór stale zasilany nowościami.

Tu znajdziecie książkę dla seniora i nastolatka, dla rodziców i dla dzieci, dla majsterkowiczów i dla wielbicieli poezji. Fachowa i przyjazna kadra pomoże dokonać właściwego wyboru. Zapraszamy do korzystania z naszych czytelni, gdzie oprócz dużego wyboru prasy i literatury fachowej można skorzystać z Internetu, zarówno na sprzęcie biblioteki, jak również przynosząc ze (komputerowe) urządzenie mobilne.

Specjalnie dla Was stworzyliśmy czytelnię letnią przy bibliotece centralnej, gdzie na wolnym powietrzu, w otoczeniu zieleni można miło spędzać czas. Nasza biblioteka dysponuje doskonale wyposażonym ITLabem, gdzie nasi Klienci mogą skorzystać z komputerów stacjonarnych, iPad’ów, tabletów, laptopów, tablicy interaktywnej z rzutnikiem lub drukarki 3D. To tutaj doświadczeni trenerzy prowadzą warsztaty z programowania, modelowania 3D, robotyki czy po prostu obsługi komputera.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w naszych różnorodnych projektach, konkursach, spotkaniach autorskich, prelekcjach, wystawach wieczorach poetyckich i innych atrakcyjnych wydarzeniach. Pomagamy wznosić się na wyżyny, łączymy pokolenia.