Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Sebastian Konowoł

Czcionka:

Sebastian Konowoł urodził się w 1985 roku w Piekarach Śląskich. Ukończył Technikum Elektryczne w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie. Rozpoczął studia na bytomskim wydziale Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, ale w pewnym momencie zorientował się, że ten kierunek za bardzo odbiegał od jego rzeczywistej pasji, czyli historii. Od lat się nią interesuje, zwłaszcza starożytnym Rzymem. Podróżował po świecie w poszukiwaniu pozostałości po rzymskiej kulturze. Odwiedził takie kraje jak Włochy, Turcja, Tunezja i wiele innych. W końcu postanowił przelać swoje zainteresowania na papier, wydając powieść historyczną pt. "Żołnierz cesarza", mając przy tym nadzieję, że przybliży zainteresowanym osobom historie niektórych mniej znanych, a jednocześnie bardzo ciekawych władców i ludzi starożytnego Rzymu.

"Żołnierz cesarza", Brzezia Łąka k/Wrocławia: Poligraf, 2020.

Kasjusz Arianus, wierny żołnierz imperium rzymskiego, po śmierci swego mentora, cesarza Sewera, powraca do Rzymu po kilkuletniej kampanii w Brytanii i rozpoczyna służbę u jego syna, imperatora Karakalli. Jednak czy obowiązki wobec nowego władcy nie staną w sprzeczności z kodeksem honorowym, którym żołnierz kierował się dotychczas w swej służbie? Czy Rzym i dom rodzinny, do których powrócił, okażą się tym samym Rzymem i tym samym domem, które opuszczał przed kilkoma laty? Jakie tajemnice przed Kasjuszem skrywa rodzina i jaki okaże się Karakalla, nowy władca świata rzymskiego? Co będzie ważniejsze dla żołnierza: lojalność czy własny honor?

"Adwokat Nerona", Brzezia Łąka k/Wrocławia: Poligraf, 2022.

Rok 64 n.e. Po ogromnym pożarze, który nawiedził Rzym, Lucjusz Anniusz, prawnik rzymski, zostaje wynajęty przez cesarza Nerona do znalezienia dowodów winy chrześcijan, rzekomych podpalaczy stolicy Imperium. Marzący o sławie i szacunku jurysta odkrywa jednak, że nie wszystko jest takie, jak początkowo się wydawało, a kolejne odnajdywane przez niego dowody prowadzą do przerażających wniosków. Kto tak naprawdę jest winny największego pożaru, jaki kiedykolwiek wybuchł w Rzymie? Jak daleko posunie się Anniusz, by odkryć prawdę?

 

Kalendarium