Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Marcin Halski


Marcin Halski, urodzony 24 lutego 1986 roku w Piekarach Śląskich. Z wykształcenia filozof, z zawodu – poszukiwacz miejsca w chaosie czasów. Z zamiłowania – pisarz i gitarzysta. Zadebiutował poradnikiem, pełnym humoru i spostrzeżeń nad przenikliwością natury ludzkiej, pt. „Dlaczego szczęśliwy człowiek nie żeni się z kobietą” oraz powieścią „Chrystusowa Ziemia”. Miłośnik książek fantasy oraz muzyki. Czuły ojciec dla syna, który stał się pierwszym promykiem w jego twórczości. Jest zwolennikiem wolnego umysłu, słowa i nieustannych dążeń w realizacji siebie. Swoją twórczością pokazuje barwność emocji, które są wyznacznikiem człowieczeństwa lub jego końcem.

 

Laleczki, Wydawnictwo HM, Wojkowice 2021.

Zniszczenie… budzi mroczne siły, które powrócą po zemstę.
Czy Głównemu Czyścicielowi uda się odkryć, kto stoi za przebudzoną mocą?
Czy fala zabójstw zostanie powstrzymana, zanim rozszerzy się na całe Cesarstwo? I czy śmiertelnik jest w stanie skutecznie walczyć z demonami?
A może by zwyciężyć, będzie musiał… stać się jednym z nich?

 

Dlaczego szczęśliwy człowiek nie żeni się z kobietą, Wydawnictwo Sowello, 2022

"W buddyzmie tybetańskim istnieje przekonanie, że człowiek może osiągnąć stan idealnej harmonii w trzech przypadkach: w chwili śmierci, podczas orgazmu i przy kichaniu (powaga). Są to momenty, w których na ułamek sekundy zatrzymują się wszystkie funkcje życiowe. Buddyzm tybetański jest piękną religią i filozofią, lecz zapomina o jednym: o kobietach. Niewiasta osiąga stan harmonii absolutnej w jeszcze jednej sytuacji. Nazywamy to właśnie fochem".
 
Źródło: www.sowello.pl
 
 

Chrystusowa ziemia, Wydawnictwo Novae Res, 2022.

Kiedy Ziemia, po której stąpa człowiek, odwraca się przeciwko niemu, a ujście z życiem staje się jedynym celem, nie ma miejsca na złudzenia, pragnienia czy wolność. Pozostaje tylko wiara. Ta właściwa i jedyna. Ona może przynieść ratunek podczas próby ostatecznej.

Leon ucieka ze zrujnowanego, odgrodzonego od reszty świata murem Wrocławia. Rusza w podróż do Częstochowy, jednego ze Świętych Miast, gdzie każdy może znaleźć schronienie i pomoc w zamian za pracę i modlitwę. Wkrótce okaże się jednak, że to z pozoru bezpieczne miejsce również skrywa wiele mrocznych tajemnic. A kiedy pod mnisim kapturem Leon rozpoznaje kogoś, kto nigdy nie powinien należeć do tego grona, zaczyna zupełnie inaczej patrzyć na swoją misję i ideały, które trzymały go przy życiu…

"– To chyba kolejny atak. Szybko dzisiaj. – Leon po głosie poznał, że mówi to ten sam człowiek, który przydzielił mu rano pracę. – Młody, uważaj na siebie. W ciągu dnia są mniejsze szanse na zmasowany atak, ale zdarzają się ostatnio coraz częściej.
Nie wiedząc, czego tak naprawdę może się spodziewać, Leon rzucał spojrzeniem w lewo i w prawo, próbując ogarnąć wzrokiem jak największą część leśnej ściany. Już teraz widać było przemykające pomiędzy konarami nieregularne cienie. Dużo cieni. Zanim zdążył zapytać stojącego obok człowieka, co teraz zrobią, spomiędzy drzew wyskoczył mutant."

Źródło: www.novaeres.pl

 

Szczęśliwy człowiek jako Tatozaurus-Sapiens, Wydawnictwo Sowello, 2021.

W ogóle zadawanie jakichkolwiek pytań młodym rodzicom i liczenie na jakąś sensowną odpowiedź jest błędem logicznym. Równie dobrze można zacząć zadawać swojemu Pyzusiowi pytania w stylu "co robisz?", kiedy właśnie memla kredę.

Żródło: lubimyczytac.pl

 

Kalendarium