Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Piekary Literackie | Promocja najnowszej książki Hanny Dikty

Utworzono dnia 20.04.2018
Czcionka:

24 maja 2018 o godz. 17:00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Piekary Literackie”, w trakcie któego prezentujemy twórców literatury pięknej związanych z naszym miastem. Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na ucztę literacką z Hanną Diktą, z którą porozmawiamy o jej najnowszej powieści „To nie może być prawda”. Od momentu wydania, książka ta cieszy się w naszej bibliotece niesłabnącą popularnością, co potwierdza, że mieszkańcy miasta cenią sobie rodzimą twórczość literacką. 

Zapraszamy do Biblioteki Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62D. Wstęp wolny! Na spotkaniu będzie można kupić książkę z autografem autorki.

Z opisu wydawcy:

„Przeszłość, która miała pozostać zamkniętym rozdziałem. Spotkanie, które zmienia wszystko.

Małgorzata jest kobietą szczęśliwą. Ma pracę, którą lubi, zakochanego w niej męża – utalentowanego lekarza, oraz przyjaciółkę jeszcze z czasów studiów, którą traktuje jak siostrę. Spokój kobiety burzy spotkanie z dawnym kochankiem. Krzysztof, niegdyś najprzystojniejszy wykładowca na uczelni, jest umierający. Tajemnica, jaką powierzy Małgorzacie na łożu śmierci, sprawi, że jej poukładany, bezpieczny świat w jednej chwili rozsypie się na kawałki…”

Powieść doczekała się już kilku recenzji. Oto jedna z nich:

"To nie może być prawda" jest powieścią niezwykle wartościową, traktującą o miłości, o kłamstwie, po prostu - o życiu i wszystkich jego kolorach. To bardzo mądra, refleksyjna, napisana przystępnym językiem książka, która może dla wielu osób okazać się w jakiś sposób bliska i osobista (czego jednak nikomu nie życzę). Jej realizm z jednej strony ujmuje wiarygodnością, a z drugiej otwiera oczy na to, jak bezwzględne potrafi być życie. Przede wszystkim zaś książka jest swoistą przestrogą przed tym, jak brzemienne w skutkach może być działanie pod wpływem chwili i dobitnie uświadamia, że lepiej przemyśleć niektóre decyzje, zanim będzie na to za późno.

www.czytanie-i-inne-przygody.blogspot.com

Autorka o sobie:

Ukończyłam filologię polską na Uniwersytecie Śląskim, a także studium podyplomowe z historii na Uniwersytecie Opolskim. Zdobyłam nagrody i wyróżnienia w kilkudziesięciu konkursach poetyckich. Publikowałam w ogólnopolskiej prasie literackiej, m.in. w „Odrze”, „Toposie”, „Migotaniach” i „Arkadii”. Jestem autorką książki poetyckiej „Stop – klatka“ („Zeszyty Poetyckie”, Gniezno 2012), a także dwóch powieści - "We troje" (Zysk i S-ka, 2016 r.) i "To nie może być prawda" (Zysk i S-ka, 2018 r.). Mieszkam z mężem i trojgiem dzieci w Piekarach Śląskich, gdzie pracuję jako nauczycielka języka polskiego i historii.


Promocja najnowszej książki Hanny Dikty

Utworzono dnia 25.05.2018, 09:08

Kalendarium