Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wernisaż wystawy malarstwa Jerzego Woźniaka

Utworzono dnia 05.10.2021
Czcionka:

28 października 2021 o godz. 17:00 zapraszamy do Biblioteki Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62d na wernisaż wystawy Jerzego Woźniaka pt. "Z nadzieją w stronę istnienia bardziej".  Tytuł wystawy ma ukazać wartości oraz ich niezmienne źródła. Za pośrednictwem konfrontacji odbiorcy z myślą filozoficzną, obowiązującą na przestrzeni wieków i wskazującą na harmonijne relacje zachodzące pomiędzy człowiekiem i kosmosem – autor zachęca nas do współczesnego katharsis mającego uzdrowicielską moc. 

Jerzy Woźniak urodził się w Nowym Targu, ale większość swojego życia związał ze Śląskiem, gdzie tworzy od 1970 r. Z wykształcenia jest historykiem, z powołania pedagogiem. Ale powołanie pedagogiczne to nie tylko nauczanie przedmiotów ściśle szkolnych – lecz również uczenie spojrzenia na świat, który nas otacza. Przywędrował z Podhala na Śląsk a swoimi pracami nierzadko pokazuję miłość do gór, które są zarówno delikatne i malownicze jak i drapieżne i groźne. Poprzez swoje malarstwo krajobrazowe stara się przedstawić świat, który nas otacza – piękny a zarazem niezwykle zróżnicowany… 

"Maluje to, czego człowiek nie zdążył jeszcze zniszczyć".  

Artysta prezentował swoje dzieła we Francji, Niemczech, Hiszpanii, na Węgrzech i w Polsce, m.in. w Poznaniu, Opolu, Gliwicach, Świętochłowicach, Bytomiu, Piekarach Śląskich, Miasteczku Śląskim i Raciborzu. Jego prace są własnością zarówno muzeów (m.in. w Tarnowskich Górach), jak i wielu osób prywatnych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa w Opolu.

Jerzy Woźniak prowadzi swoją stronę internetową: www.jwozniak.pl

Wystawa będzie prezentowana do 30 listopada 2021 roku. Istnieje możliwość zakupu obrazów u artysty po zakończeniu ekspozycji.

 

Wernisaż wystawy Jerzego Woźniaka "Z nadzieją w stronę istnienia bardziej"

Utworzono dnia 08.11.2021, 09:52

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 717

W poprzednim tygodniu: 885

W tym miesiącu: 268

W poprzednim miesiącu: 3892

Wszystkich: 304093