Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Jestem z Piekar, piszę wiersze...

Utworzono dnia 18.10.2019
Czcionka:

Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich zaprasza do udziału w Rodzinnym Konkursie Literackim "Jestem z Piekar, piszę wiersze..."

Konkurs skierowany jest do mieszkańców Piekar Śląskich. Ideą konkursu jest zachęcenie do wspólnego tworzenia poezji poprzez odkrywanie literackiej przeszłości miasta w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych. Nie obowiązują ograniczenia wiekowe. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy, zarówno:

  • całe rodziny
  • klasy szkolne
  • grupy nieformalne
  • osoby indywidualne

Zadaniem konkursowym jest napisanie wiersza inspirowanego przeszłością lub teraźniejszością miasta Piekary Śląskie lub biografią jednego z bohaterów projektu „Piekary Literackie” (Maksymilian Jasionowski, Wawrzyniec Hajda, Hans Marchwitza, Pola Gojawiczyńska, ks. Karol Bołoz Antoniewicz, ks. Norbert Bończyk, Konrad Żydek).

Termin składania prac upływa 15.11.2019. Prace należy złożyć w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kalwaryjskiej 62d w Piekarach Śląskich. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród w obecności Prezydenta Miasta Piekary Śląskie odbędzie się 28.11.2019 roku o godz. 17:00 w trakcie wernisażu wystawy „Piekary Literackie: historia i tradycja miasta słowem pisana” w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kalwaryjskiej 62d. 

Konkurs odbywa się w ramach projektu „Piekary Literackie: historia i tradycja miasta słowem pisana”, dofinansowanego przez Muzeum Historii Polski w programie „Patriotyzm Jutra”
Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

Przed przystąpieniem do konkursu należy koniecznie zapoznać się z regulaminem.
 

 

ZAŁĄCZNIKI:

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 362

W poprzednim tygodniu: 806

W tym miesiącu: 362

W poprzednim miesiącu: 3651

Wszystkich: 226272