Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

XII Konurs recytatorski "Zobacz, jaki jestem zdolny"

Utworzono dnia 08.03.2019
Czcionka:

Już po raz dwunasty Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich ogłasza Międzyszkolny Konkurs Recytatorski  ZOBACZ, JAKI JESTEM ZDOLNY pod hasłem NAJLEPSZE UZDROWISKO – CZYSTE  ŚRODOWISKO !!!

Konkurs skierowany jest do uczniów Szkół Specjalnych oraz szkół z Oddziałami Integracyjnymi z Piekar Śląskich oraz z miast regionu. W swoim zamierzeniu ma wyzwalać w uczestnikach satysfakcję i radość płynącą z recytacji, a tym samym wyrażenia siebie. Konkurs przebiegał będzie w dwóch kategoriach: dla dzieci mówiących i dla dzieci porozumiewających się przy wykorzystaniu tzw. komunikacji alternatywnej.

Nasza Biblioteka od 2018 roku wdraża plan działań na rzecz ludzi, planety i dobrobytu -  Agenda na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030, przyjęty przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Tegoroczny Konkurs nawiązuje tematycznie do zagadnień ochrony ziemi, klimatu, przyrody. Z pewnością każdy z uczestników znajdzie utwór do własnej interpretacji z tak szeroko określonej tematyki.  

Licząc na udział i zaangażowanie prosimy o potwierdzenie udziału w konkursie na załączonej Karcie Zgłoszenia i przesłanie jej drogą elektroniczną na adres: bc@biblioteka.piekary.pl, faxem lub dokonać zgłoszenia telefonicznie pod numerem telefonu 032 767 59 75, podając dane uczestników, tytuły utworów przewidzianych do recytacji oraz imię i nazwisko nauczyciela przygotowującego ucznia do dnia 30 marca br.

Konkurs odbędzie się 26 kwietnia br. o godzinie 10: 00 w Bibliotece Centralnej przy ulicy Kalwaryjskiej 62 D.

ZAŁĄCZNIKI:

Kalendarium