Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Stalówki i wojna

Utworzono dnia 30.06.2015
Czcionka:

Znamy już laureatów V edycji Konkursu Literackiego „O Złotą Stalówkę Prezydenta Miasta Piekary Śląskie” zadedykowanej reportażowi pt. „Śląsk zawsze inny”. Na konkurs nadesłano kilkadziesiąt prac i to nie tylko ze Śląska, ale z całego kraju. Patronat nad Konkursem objął Pan Stanisław Korfanty Prezydent Miasta Piekary Śląskie.


Jury w składzie:

WOJCIECH JAGIELSKI - dziennikarz i pisarz; korespondent wojenny,
Julianna Jonek - Instytut Reportażu,
Artur Madaliński - filolog, krytyk literacki, publicysta,
Elżbieta Szreter - filolog, polonista,

wyłoniło następujących laureatów:

Nagroda Główna – Krystian Węgrzynek z Katowic

Wyróżnienie – Magdalena Deptała z Bytomia

Wręczenia nagród podczas uroczystości rozstrzygnięcia konkursu, dnia 10 stycznia br. dokonał Pan Prezydent Stanisław Korfanty oraz główny juror - Pan Wojciech Jagielski, który pogratulował laureatom wyobraźni i bogactwa pomysłów na teksty zgłoszone do konkursu.

My również serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do następnej edycji już w tym roku!

Po wręczeniu nagród dyrektor Piekarskiej Biblioteki Aleksandra Zawalska-Hawel wręczyła Panu Prezydentowi kartę biblioteczną z numerem 1. Możemy więc uznać nasz biblioteczny system komputerowy za oficjalnie otwarty!

Następnie odbyło się spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim. Jak sam mówi, reportaż jest dla niego mniej gatunkiem dziennikarskim, a raczej osobistym wyrazem ekspresji. Przekonywał, jak ważna w pracy reportera czy dziennikarza jest wierność prawdzie. Mogliśmy się dowiedzieć, jak to się stało, że wybrał tak niebezpieczną pracę korespondenta wojennego, potem wykonywał ją przez wiele lat i jak radził sobie z okropnościami konfliktów zbrojnych, gdy wracał do normalnego życia. Spotkanie prowadził Artur Madaliński.

Poniżej relacja video i foto z tego wyjątkowego wieczoru. 

 

Stalówki i wojna

Utworzono dnia 30.06.2015, 11:34

Autorem zdjęć jest Adam Mikosz.

Kalendarium