Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Podróże dalekie i bliskie - Sri Lanka

Utworzono dnia 13.10.2017

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Podróże dalekie i bliskie". Tym razem wybierzemy się na Sri Lankę z piekarzanką Katarzyną Irzeńską. 

26.10.2017, godz. 17:00 Biblioteka Centralna, ul. Kalwaryjska 62 D, wstęp wolny!

Kilka słów o pobycie Kasi w tym kraju:

Sri Lanka była moim pierwszym wyjazdem do Azji. Zostałam wyrwana z wiru pracy i europejskich miast do innego świata, gdzie codzienne życie przekręciło mi się o 180 stopni. Ta podróż odkryła przede mną całkiem nową rzeczywistość. Wszystko było tutaj inne. Byłam na safari, spacerowałam po plantacjach herbaty, uciekałam z głośnych miast, jadłam najostrzejsze potrawy w życiu, widziałam wiele świątyń buddyjskich, przeżyłam cudowny trekking, jeździłam komunikacją miejską ryzykując za każdym razem życie i co najważniejsze – poznałam wielu wspaniałych ludzi. 

Kilka słów o prelegentce:

30-letnia gaduła, która nie wyobraża sobie życia bez podróżowania. Na co dzień pracuje w firmie medycznej w Katowicach. Każdą wolną chwilę spędza na planowaniu kolejnej podróży. Uwielbia poznawać nowych ludzi, ich kulturę i obyczaje. Skończyła studia o profilu medycznym i technicznym, ale dopiero podróżowanie po świecie sprawiło, że czuje się teraz w każdym miejscu jak ryba w wodzie. Jak dotąd zajmowała się tanim podróżowaniem po Europie, a w październiku 2015 roku zasmakowała swojej pierwszej wyprawy do Azji wybierając się na Sri Lankę. Od kilku lat prowadzi bloga Obserwatorium podróży, gdzie oprócz relacji z wyjazdów recenzuje książki i filmy o tematyce podróżniczej. Nie potrafi wysiedzieć w miejscu. Żyje w ciągłym biegu i nie zamierza przestawać.

Podróże dalekie i bliskie - Sri Lanka

Utworzono dnia 08.11.2017, 09:25

Kalendarium