Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

II Dzień Bibliotek Siostrzanych NAPLE

Utworzono dnia 12.09.2014

Już poraz drugi włączamy się w obchody Europejskiego Dnia Bibliotek Siostrzanych NAPLE, którego pomysłodawcą jest Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich. Tego roku świętujemy 12 września o godzinie 15:00 w parku u zbiegu ulic Ziętka i Bytomskiej pod hasłem BIBLIOTEKA PEŁNA MARZEŃ – ZANURZ SIĘ! W tym dniu w Piekarach Śląskich, podobnie jak w wielu miastach krajów europejskich odbędą się happeningi czytelnicze, wspólne czytanie i flash mob’y, które mają pokazać, że czytanie jest ważne, a biblioteki niezastąpione. Każdy może się włączyć w świętowanie! Jak? Nasza propozycja jest bardzo prosta:

W każdej placówce biblioteki na terenie miasta są przygotowane kartoniki, na których prosimy udzielić krótkiej odpowiedzi na pytanie:

CO MOŻNA ROBIĆ W BIBLIOTECE (PEŁNEJ MARZEŃ)?

(inspirującego, twórczego, ciekawego, niezwykłego, zabawnego, wzruszającego, rozwijającego itp.)


Nie udzielamy odpowiedzi „Wypożyczać książki”, bo to przyjmujemy jako pewnik! Jeden kartonik – jedna odpowiedź. Oczywiście odpowiedzi może być wiele. Bardzo liczymy na pomysłowość nie tylko naszych Użytkowników, ale wszystkich mieszkańców miasta. Zebrane kartoniki w dniu 12 września razem z Wami zawiesimy na drzewie życzeń w parku miejskim (w razie niepogody drzewko ‘ubierzemy’ w bibliotece centralnej), by w ten sposób zachęcić do angażowania się w przedsięwzięcia biblioteki i pokazać jej innowacyjny wizerunek. Wasze pomysły będą dla nas inspiracją do poszerzenia oferty. Najciekawsze symbolicznie nagrodzimy.
Odpowiedzi można także przesyłać do nas drogą mailową na adres: bc@biblioteka.piekary.pl (w temacie maila prosimy wpisać: Biblioteka pełna marzeń.

Bądźcie z nami ! 12 września od godziny 15:00

Program NAPLE Sister Libraries/Program Bibliotek Siostrzanych NAPLE
Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich uczestniczy od 2010 roku w programie Sister Libraries zorganizowanym przez międzynarodową organizację europejskich bibliotek publicznych NAPLE Forum (National Authorities on Public Libraries in Europe). Program polega na wymianie i wzajemnej współpracy pomiędzy bibliotekami publicznymi w krajach członkowskich NAPLE. Piekarska Biblioteka posiada siedem bibliotek siostrzanych z Chorwacji, Finlandii, Hiszpanii, Litwy.

Kalendarium