Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

A u nas - Europa!

Utworzono dnia 13.09.2012

W ramach programu Unii Europejskiej „Młodzież w działaniu” przystępujemy do realizacji projektu SISTER LIBRARIES IN ACTION FOR YOUTH / BIBLIOTEKI SIOSTRZANE W DZIAŁANIU DLA MŁODZIEŻY (Akcja 4.3 Szkolenie i tworzenie sieci). W ramach projektu w dniach 11-14 września br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piekarach Śląskich odbędzie się wizyta przygotowawcza, podczas której spotkamy się z przedstawicielkami czterech bibliotek europejskich będących naszymi zagranicznymi partnerami:


- ARUCAS MUNICIPAL LIBRARY, Hiszpania (Gran Canaria)

- KAUNAS COUNTY PUBLIC LIBRARY, Litwa

- KORČULA CITY LIBRARY “IVAN VIDALI”, Chorwacja

- IISALMI CITY LIBRARY, Finlandia

Celem tego spotkania jest ulepszenie i rozwinięcie aktualnej współpracy z Bibliotekami Siostrzanymi oraz przygotowanie wspólnych nowatorskich projektów międzynarodowych angażujących młodych ludzi w ramach innych Akcji programu.

W harmonogramie wizyty przewidziano spotkanie z mediami w dniu 13 września o godzinie 13.30 (Piekary Śląskie, ul. Kalwaryjska 62D).

Projekt SISTER LIBRARIES IN ACTION FOR YOUTH jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej, w ramach programu "Młodzież w działaniu". Na konkurs wpłynęło 436 wniosków z całego kraju, a Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich znalazła się w gronie beneficjentów.

"Młodzież w działaniu” to program Unii Europejskiej, który pozwala uzyskać dofinansowanie na realizację projektu. Dzięki temu młodzi ludzie w wieku 13–30 lat mogą realizować swoje pasje, rozwijać umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia w czasie wolnym od nauki. Program adresowany jest również do osób pracujących z młodzieżą oraz organizacji działających na rzecz młodzieży, które chcą podnieść swoje kwalifikacje, rozwinąć działalność czy nawiązać współpracę międzynarodową. „Młodzież w działaniu” wspiera przedsięwzięcia, które mają pomóc w rozwoju osobowości młodych ludzi oraz sprzyjać nabywaniu nowych umiejętności. Za realizację programu w Polsce odpowiada Narodowa Agencja Programu „Młodzież w działaniu”, której rolę pełni Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Kalendarium