Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wyróżnienie Śląski Bibliotekarz Roku dla naszego pracownika

Utworzono dnia 18.03.2024
Z radością informujemy, że nasz pracownik Łukasz Żywulski, decyzją Kapituły Okręgu Śląskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich wygrał etap wojewódzki konkursu Bibliotekarz" Roku" i będzie reprezentował nasz region na etapie ogólnopolskim, który zostanie rozstrzygnięty w maju 2024 roku. Otrzymanie tytułu Śląskiego Bibliotekarza Roku przez naszego pracownika to dla nas powód do dumy i radości. Bedziemy trzymać kciuki na kolejnym etapie.  
 
Uzasadnienie opublikowane przez organizatora:
"Pan Łukasz jest kierownikiem Biblioteki Centralnej, instruktorem i opiekunem Izby Regionalnej; związany z zawodem bibliotekarza od 15 lat. Rok 2023 był dla niego bardzo intensywny. Po pięciu latach badań i gromadzenia materiałów wydał recenzowaną i popularnonaukową książkę pt. „Izba Regionalna w Piekarach Śląskich. Historia, działalność i zbiory społecznego archiwum miasta i regionu”, która jest kompleksowym przewodnikiem po historii placówki. Z dużym sukcesem promował działania MBP w Piekarach Śląskich w radiu, telewizji i stronach internetowych lokalnych mediów i także tych ogólnopolskich (Radio Piekary, Radio Katowice, TVP Katowice i Teleexpress). Od początku swojej pracy z sukcesem pozyskuje środki grantowe służące promocji czytelnictwa, lokalnej historii, literatury i dziedzictwa kulturowego. Na dużą uwagę zasługuje jego życzliwość i łatwość w nawiązywaniu kontaktów, co owocuje integracją piekarskiej społeczności. Pan Łukasz jest osobą docenianą w środowisku bibliotekarskim, chętnie współpracuje z pracownikami innych bibliotek, doradza i inspiruje do działań. To świetny organizator i pedagog. Serdecznie gratulujemy!" (Źródło: link)
 
Do konkursu wpłynęło 8 kandydatur, wniosków opisujących wiele działań śląskich bibliotekarzy. Oprócz wybrania „Śląskiego Bibliotekarza Roku” Kapituła konkursu zdecydowała się przyznać wyjątkowe wyróżnienie Marzenie Gałeckiej z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach.  
 
 

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 154

W poprzednim tygodniu: 775

W tym miesiącu: 1656

W poprzednim miesiącu: 3406

Wszystkich: 361074