Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wernisaż wystawy pracowni Kryklok

Utworzono dnia 02.11.2023

16 listopada 2023 roku o godzinie 17:30 zapraszamy do Biblioteki Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62d w Piekarach Śląskich na wernisaż wystawy kursantów pracowni Kryklok pt. "Aby ołówek zwinny, nakreślił wszystko, co wymyśli głowa". Wystawa będzie prezentowana do końca 2023 roku.

Pracownia Kryklok z Bytomia jest punktem kulturalnym na mapie Śląska, który już od 10 lat rozwija artystycznie tych najzdolniejszych. Prowadzimy zajęcia z rysunku, malarstwa, ceramiki, garncarstwa a także okazjonalne warsztaty z kaligrafii. Wyróżnia nas, fakt że z każdym kursantem pracujemy indywidualnie. Szanujemy osobowość oraz zainteresowania naszych artystów. Wyjątkowy nacisk kładziemy także na warsztat rysunkowy i malarski. Przy okazji pijemy herbatę, jemy ciastka i dobrze się bawimy.

Kilka słów o samej wystawie. Dobierając prace, które pokażemy Państwu na wernisażu, staraliśmy się przekrojowo zarysować szerokie pole działań, którymi zajmuje się nasza pracownia. Są więc pokazane różne techniki rysunkowe, a także kilka prac malarskich. Formuła wystawy jest taka, że każdy z uczestników może zaprezentować na niej jedną pracę. Pokazujemy więc obok siebie prace osób w różnym wieku (najmłodsi rysownicy mają 10 lat), a także w różnym stopniu zaawansowania (są osoby, które rysują z nami już 7,8 lat, są też tacy którzy trafili pod nasze skrzydła miesiąc temu). Każdemu chcieliśmy dać  szansę pokazania swojej twórczości, ponieważ wiemy, że każdy artysta jest "w drodze" do bycia lepszym twórcą. Mimo to, a może właśnie dlatego,  mam nadzieję, że oglądanie ekspozycji, będzie okazją do pochylenia się nad tym, co po prostu, zwyczajnie piękne.

Zapraszam serdecznie
Monika Tobiańska-Porc

Wernisaż wystawy prac kursantów pracowni Kryklok

Utworzono dnia 16.11.2023, 19:39

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 468

W poprzednim tygodniu: 855

W tym miesiącu: 2514

W poprzednim miesiącu: 3582

Wszystkich: 365514