Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wernisaż wystawy "La vita italiana"

Utworzono dnia 27.05.2024
12 czerwca 2024 o godz. 17.30 zapraszamy do Biblioteki Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62d na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Olszówki pt. "La vita italiana"
 
Włochy to jeden z ulubionych wakacyjnych (i nie tylko) destynacji Polaków. Wybieramy się tam, aby sączyć kawę o poranku w towarzystwie pysznego cornetto di pistacchio, odpocząć od codziennych trosk, zwolnić tempo i poznać, co oznacza prawdziwa "la vita lenta". Zdarza nam się niejednokrotnie idealizować obraz tego kraju, przedstawiając go niczym włoski raj, do którego każdy chciałby trafić. Tę wizję z pewnością utrwalają i intensyfikują zdjęcia przedstawiane w Social Mediach, które prześcigają się w walce o jak największą liczbę "like-ów". Południowa część Włoch wraz z moją ulubioną Sycylią to miejsca, w którym mieszkają serdeczni ludzie pełni ciepła, charyzmy i swoich rytuałów oraz niepisanych zasad.
 
Chciałabym zaprezentować Państwu moje spojrzenie na włoski świat i jego mieszkańców, którzy tak jak my mają swoje troski, zmartwienia, lokalne biznesy, a także po prostu codzienność, która bywa lepsza jak i gorsza. Celem wystawy, oprócz zaprezentowania swojej twórczości, jest zwrócenie uwagi na obraz codzienności mieszkańców południa Włoch oraz Sycylii bez jego upiększania. Chodzi mi o ukazanie prawdy.
 
O autorce:
Aleksandra Olszówka - fotografka, specjalizująca się w fotoreportażu, miłośniczka podróży, social mediów i empatycznej komunikacji. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Kultury Mediów ze specjalizacją film i fotografia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Autorka książki fotograficznej „Niepozorna codzienność” wydana w ramach grantu rektorskiego UŚ. Obecnie prowadzi firmę związaną z fotografią oraz digital marketingiem.
 
 

Wernisaż wystawy "La vita italiana"

Utworzono dnia 13.06.2024, 08:24

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 618

W poprzednim tygodniu: 695

W tym miesiącu: 2148

W poprzednim miesiącu: 3236

Wszystkich: 368384