Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Tydzień z Internetem 2011

Utworzono dnia 02.03.2011

W tym roku po raz pierwszy Polska przystąpiła do ogólnoeuropejskiej akcji „Tydzień z Internetem”. Oczywiście i naszego udziału nie mogło zabraknąć podczas tej realizacji! Przez trzy kolejne dni – 28 lutego, 1 i 2 marca w Bibliotece Centralnej odbywały się spotkania promujące korzystanie z Internetu. Każde z nich dotyczyło innej grupy tematów, i tak: w pierwszym dniu przebiegało pod tytułem KONCERT ŻYCZEŃ. Zainteresowani mogli dowiedzieć się jak odnaleźć w Internecie muzykę, teksty piosenek, a nawet teledyski do wybranych przebojów. Seniorzy, bo do nich adresowane były spotkania, wszystkie te umiejętności zdobywali korzystając z bibliotecznych komputerów. W kolejnym bloku tematycznym pod nazwą PORADNIA ZDROWIA uczestnicy poznali ciekawe strony internetowe dotyczące zdrowia, zdrowego stylu życia i odżywiania się. Dodatkową atrakcją było spotkanie „na żywo” z lekarzami. Ostatni dzień poświęcony był nauce korzystania z komunikatorów internetowych typu Skype i gadu-gadu i przebiegał pod tytułem SPOTKANIE NA ODLEGŁOŚĆ.


Oprócz bibliotekarek: Asi, Ewy, Justyny, Małgosi, i Pauliny z seniorami zupełnie bezinteresownie „myszkowali”:

― na Koncercie życzeń Marcin Jurkowski – nasz główny księgowy :)

― na Spotkaniu na odległość Arek Kołodziej – pracownik Urzędu Miasta, Przyjaciel Biblioteki :)

Od strony medycznej wsparli nas (także bezinteresownie) lekarze: Izabela Pajor i Dariusz Iskanin z NZOZ Medis+, którzy oprócz krótkiej prelekcji przygotowali dla uczestników miłe upominki :)

Sądzimy, że Seniorom bardzo spodobało się „myszkowanie w Piekarskiej Bibliotece”, bo wyrazili nadzieję na kolejne spotkania z komputerami i nie tylko :-)

Tydzień z Internetem 2011

Utworzono dnia 07.07.2015, 12:57

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 613

W poprzednim tygodniu: 695

W tym miesiącu: 2143

W poprzednim miesiącu: 3236

Wszystkich: 368379