Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

SPRING ALIVE: Bliżej Natury w świerklanieckim parku

Utworzono dnia 29.05.2011

W niedzielny poranek miłośnicy przyrody z Piekar i okolicy spotkali się przy bramie parku w Świerklańcu. Wyprawę SPRING ALIVE zorganizowała biblioteczna grupa realizująca projekt OTOP pod przewodnictwem animatora przyrody Pawła Siwy z Piekarskiego Stowarzyszenia Przyrodników.

W ciepłych promieniach słońca, słuchając śpiewu ptaków i napawając się pięknem przyrody, niespiesznie wędrowaliśmy parkowymi alejkami. Zaopatrzeni w lornetki i aparaty fotograficzne wypatrywaliśmy nie tylko skrzydlatych posłańców wiosny.
Udało nam się zaobserwować kulczyka, oknówkę, pełzacza, kopciuszka, dzwońca, zięby, szpaki, sierpówki, grzywacze, wrony siwe, modraszki i bogatki, kosy, zaganiacza, kokoszkę, muchołówki: żałobną i białoszyją, a nawet bociana czarnego! Widzieliśmy też zabawnie skaczące pliszki siwe i mewy śmieszki nieustannie latające nad stawem. A w jeziorze, często nurkując, pływały perkozy dwuczube. Duże zainteresowanie wzbudziły żaby wodne, pięknie kwitnące grążel żółty i przetacznik perski oraz rododendrony.
Wędrówka była tak przyjemna, że z żalem i uczuciem niedosytu wracaliśmy do Piekar.
Jednym z uczestników wycieczki SPRING ALIVE był przyrodnik Łukasz Koba ze Związku Polskich Fotografów Przyrody, który był uprzejmy udostępnić nam swoje zdjęcia (fot. :2, 8,11,13,14,16 i 24 ).

SPRING ALIVE: Bliżej Natury w świerklanieckim parku

Utworzono dnia 08.07.2015, 11:02

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 613

W poprzednim tygodniu: 695

W tym miesiącu: 2143

W poprzednim miesiącu: 3236

Wszystkich: 368379