Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkanie z Anną Król-Bocheńską wokół książki "Mamy w tarapatach"

Utworzono dnia 20.05.2024
13 czerwca 2024 o godz. 17.30 zapraszamy do Biblioteki Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62d na spotkanie z Anną Król-Bocheńską i jej debiutancką powieścią "Mamy w tarapatach", której akcja osadzona jest na Górnym Śląsku, a dokładniej w Siemianowicach Śląskich.
 
Anna Król-Bocheńska: doktor nauk humanistycznych, kulturoznawczyni, bibliotekarka. Ślązaczka z metryki i miłości do regionu. Zafascynowana kulturą iberoamerykańską oraz językiem hiszpańskim. Uwielbia upalne miesiące, szum morza i leniwe wieczory z dobrą książką. Miłośniczka serii o Harrym Potterze i filmów o przygodach najsłynniejszego archeologa – Indiany Jones’a. Szczęśliwa mama i żona. Zagorzała psiara. „Mamy w tarapatach” to jej debiut.
 
O książce:
Matka wie najlepiej, co jest dobre dla jej dziecka. Czy zawsze...?
Trzy młode kobiety doświadczają matczynej miłości, każda w niepowtarzalny sposób. Adela, nie chcąc powielić błędów własnej matki, oddaje córce całą siebie. Patrycja twardo stąpa po ziemi, w końcu ma kredyt hipoteczny do spłacenia, więc gdy synek kończy pół roku, wysyła malca do żłobka. Z kolei Lidka na wieść o chorobie mamy rzuca dotychczasowe życie w stolicy i wraca do Siemianowic Śląskich. Czy starsza osoba w wyniku problemów ze zdrowiem może na powrót stać się dzieckiem? Do czego będą zdolne żywiołowe seniorki w obronie swoich dzieci i wnucząt? Dagmara i Zdzisia zdają się przekonywać, że jesień życia to jedynie stan ducha.
"Mamy w tarapatach" to niestereotypowa opowieść, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, dobrego humoru i… kupy aż po same pachy. Życie bohaterów toczy się na Górnym Śląsku, w malowniczym Bytkowie, gdzie wciąż krochmali się firanki, piecze co niedzielę rolady, a sąsiadki wiedzą wszystko. I to dosłownie.
 
 

Spotkanie z Anną Król-Bocheńską wokół książki "Mamy w tarapatach"

Utworzono dnia 14.06.2024, 08:55

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 613

W poprzednim tygodniu: 695

W tym miesiącu: 2143

W poprzednim miesiącu: 3236

Wszystkich: 368379