Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkanie z Andrzejem Krzystyniakiem

Utworzono dnia 21.11.2022

Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Ślaskich oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich zapraszają na spotkanie autorskie z dr Andrzejem Krzystyniakiem twórcą książki “Demony Duszy Niemieckiej”, które odbędzie się 24 listopada 2022 r. o godz. 17.00 w budynku MBP przy ul. Kalwaryjskiej 62D.

“W przypadku wygranej komunistów, Niemcy czekała zagłada, z kolei członkowie Freikorpsu nie wróżyli niczego dobrego na przyszłość. Kuźnia kadr późniejszego nazistowskiego reżimu mieściła się właśnie we Freikorpsach. Truizmem jest takie stwierdzenie, jednak niewielu o tym pamięta: obraz powojennych Niemiec, w której walczą ze sobą Freikorps, czerpiący swą siłę z demonicznych idei o podłożu okultystycznym i neopogańskim, i komunizm z zasady wrogi człowieczeństwu, mimo noszenia go na swoich sztandarach. Niemcy tak czy inaczej, zbliżały się ku katastrofie, która musiała nastąpić wcześniej czy później. Niemiecka wiara w pogańską nadprzyrodzoną moc różniła się od idei komunistycznej tym, że katastrofę dla narodu niemieckiego odkładała na nieco późniejszy okres – II wojny światowej” – pisze w swojej książce dr Andrzej Krzystyniak i dalej: “Powstania śląskie możemy  uznać za starcie dwóch cywilizacji: neopogańskiej (śmierci i zagłady) oraz chrześcijańskiej (życia i wolności). Niemcy nie potrafili zrozumieć, że ich czas na Śląsku się skończył, miejscowa ludność ma dość ich samobójczego genu, powodującego ciągłe konflikty i wojny. Być może Ślązacy w swym pragmatyzmie postanowili odrzucić kolejne nieszczęście, jakie Niemcy mogli ściągnąć na ich ukochany region.”

Pozycję opublikowało Wydawnictwo Śląsk w 2022 r. w czasie spotkania autorskiego będzie możliwość zakupu nie tylko “Demonów Duszy Niemieckiej”, ale i wcześniejszych książek autora: “Zwijanie polskości” oraz “Zagadki śląskiej duszy”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu autorskim.

 

Spotkanie autorskie z dr. Andrzejem Krzystyniakiem

Utworzono dnia 25.11.2022, 08:08

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 802

W poprzednim tygodniu: 873

W tym miesiącu: 1993

W poprzednim miesiącu: 3582

Wszystkich: 364993