Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Pierwsze PTAKOLICZENIE w Piekarach!

Utworzono dnia 26.01.2011

Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich i Grupa Bliżej Natury zapraszają wszystkich czytelników i sympatyków przyrody z Piekar Śląskich i okolic do udziału w I Piekarskim PTAKOLICZENIU Zimowym, które odbędzie się w sobotę 5 lutego na Kalwarii. Zbiórka o godzinie 10:00 przy pomniku Papieża Jana Pawła II.


Nie musisz znać się na ptakach – poznasz je razem z nami. Nigdy nie jest ani za późno, ani za wcześnie, by dowiedzieć się czegoś o skrzydlatych mieszkańcach naszego miasta.

Zimowe liczenie ptaków – akcja Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków – odbywa się corocznie w całej Polsce, w tym roku po raz pierwszy również w Piekarach Śl. m.in. dzięki zaangażowaniu filii nr 9 Piekarskiej Biblioteki. Przewidywany czas trwania PTAKOLICZENIA to około 1,5 godziny. Warto wziąć ze sobą lornetki i aparaty fotograficzne. Spacerując po Kalwaryjskim Wzgórzu uczestnicy wspólnie będą rozpoznawać i liczyć poszczególne gatunki ptaków pod okiem doświadczonych ornitologów. W ten sposób będą mogli sprawdzić, czy na Kalwarii zimują gile, jemiołuszki, gawrony, pełzacze, kowaliki. Dzięki tej akcji uzyska się informacje na temat liczby oraz różnorodności gatunkowej zimujących na Kalwarii ptaków. Zbierając i analizując dane z całej Polski OTOP przedstawi trendy zimowania poszczególnych gatunków ptaków na obszarze całego kraju.

Jeśli zastanawiałeś się, ile różnorodnych ptaków zimuje w Twojej okolicy, teraz masz okazję by się o tym przekonać! Wszak nie wszystkie ptaki odlatują do ciepłych krajów.

Do zobaczenia w sobotę na Kalwarii!

Więcej informacji o grupie Bliżej Natury i realizowanym wspólnie przez Filię nr 9 MBP i Piekarskie Stowarzyszenie Przyrodników projekcie OTOP
znaleźć można tutaj - KLIKNIJ

 

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 618

W poprzednim tygodniu: 695

W tym miesiącu: 2148

W poprzednim miesiącu: 3236

Wszystkich: 368384