Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Konkurs "Wierszyki po naszymu"

Utworzono dnia 08.12.2022

Miejskie Przedszkole Nr 12 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 3 w Piekarach Śląskich zaprasza wychowanków piekarskich przedszkoli do udziału w konkursie „Wierszyki po naszymu" polegającym na kreatywnym przetłumaczeniu na gwarę śląską wybranego wiersza z kanonu poezji dziecięcej.

Dla laureata oraz wyróżnionych przewidziane są nagrody, wiersz laureata zostanie zaprezentowany na antenie Radia Piekary. Patronat nad konkursem objęła Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich

Regulamin konkursu:

  1. Konkurs skierowany jest do wychowanków piekarskich przedszkoli publicznych i niepublicznych.
  2. Zadaniem uczestnika konkursu jest przetłumaczenie dowolnego wiersza z kanonu literatury dziecięcej na gwarę śląską, przedszkolak wspomagany jest przez rodziców, dziadków lub inne osoby z najbliższego otoczenia. Tłumaczenie nie musi być dosłowne, może zawierać elementy własnej twórczości – co jest wskazane i będzie  brane pod uwagę podczas oceny przez komisję konkursową.
  3. Pracę konkursową stanowi wybrany przez uczestnika wiersz oraz jego tłumaczenie, które należy pocztą elektroniczną lub tradycyjną dostarczyć do dnia 16 grudnia 2022 r. na adres:mp12@piekary.pl  lub Miejskie Przedszkole Nr 12 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 3 w Piekarach Śląskich, ul. Bednorza 29, 41-946 Piekary Śląskie. Wiersz powinien zawierać tytuł oraz podpis uczestnika konkursu.                                             
  4. Zgłoszenie tłumaczonego wiersza do konkursu jest jednoznaczne z oświadczeniem, że wiersz został przetłumaczony samodzielnie i nie stanowi plagiatu. W przypadku stwierdzenia przez komisję konkursową naruszenia oświadczenia praca zostaje odrzucona.
  5. Organizator powołuje komisję konkursową, która będzie oceniać kreatywność przekładu. Dla laureata oraz wyróżnionych  przewidziane są  nagrody. Dodatkowo laureat będzie swój wiersz mógł zaprezentować na antenie Radia Piekary. Prace konkursowe zostaną zamieszczone na stronie internetowej ZSP NR 3 w Piekarach Śląskich oraz na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki  Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich.                           
  6. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 20 grudnia 2022 r. o godz. 17.00 w siedzibie  Miejskiej Biblioteki  Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich.
  7. Do pracy konkursowej należy dołączyć wypełnioną kartę zgłoszenia oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych dostępne na stronie internetowej  ZSP NR 3 w Piekarach Śląskich lub w formie papierowej w siedzibie Miejskiej Biblioteki  Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich .    

Regulamin konkursu dostępny jest także na stronie organizatora ZSP NR 3 w Piekarach Śląskich: msp14piekary.weebly.com

 

 

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 612

W poprzednim tygodniu: 695

W tym miesiącu: 2142

W poprzednim miesiącu: 3236

Wszystkich: 368378