Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Tydzień z Internetem 2017

Utworzono dnia 31.03.2017, 13:27

Dobra zabawa, uśmiech i duża dawka nowej wiedzy, tak najkrócej można podsumować prawie dwugodzinne spotkanie w Bibliotece Centralnej, zorganizowane z okazji Tygodnia z Internetem.

Realizowaliśmy scenariusz e-pasjonaci. W ramach rozgrzewki wybieraliśmy karteczki – symbole dziedzin, które szczególnie nas interesują: majsterkowanie, gotowanie i szycie. Tu byliśmy zgodni; wszystkie trzy dziedziny, bez względu na to, czy je lubimy, cz też nie, są niezbędne w codziennym życiu!

Odpowiedzi na pytania quizu były w wielu wypadkach zaskakujące dla uczestników. O punkty wcale nie było łatwo! Zadania do wykonania były z kolei okazją do uruchomienia pokładów kreatywności i wyobraźni. Do czego można wykorzystać klamerkę? Do przypinania prania? Tak, ale to wg naszych wspaniałych uczestników, jej ostatnia i prozaiczna rola. Klamerka może służyć, np. do zatykania nosa przy pływaniu, do zapinania włosów, do spinania nogawek spodni w czasie jazdy na rowerze, jako klipsy do uszu! Także do przypinania krawatu, trzymania mankietu, zasuwania zamka błyskawicznego, a nawet do zrobienia procy (sic!) Pojemniki na długopisy w trzy minuty? Proszę bardzo – wykonane różnymi technikami, z użyciem kleju i bez kleju, proste, zdobione, z dekoracyjną taśmą, w kropki, w kratkę. Efekty przerosły nasze oczekiwania! Przy okazji pokazaliśmy także blog naszego czytelnika "W Fartuchu", który poświęcony jest wyszukanym wypiekom ciast, ciasteczek i tortów. Warto dodać, że autor bloga jest absolwentem ASP i sam o sobie mówi „gotuję, maluję, nie śpiewam”.

Uczestnicy już wiedzą, co to jest blog, jakie mogą być jego rodzaje, i co najważniejsze, potrafią wyszukać interesujące ich wątki tematyczne! Wspólnie uznaliśmy, że nie gdzie indziej, jak na blogu możemy podzielić się swoim doświadczeniem, wiedzą, pomysłami. Możemy wyrazić siebie, a tym samym inspirować innych. Motywować i dodawać otuchy!

Jesteśmy już umówieni na kolejne spotkanie, i wcale nie za rok, a za tydzień!

Kalendarium