Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Galeria Centralna

AKTUALNOŚCI:

Obrazy pamięci - wystawa Damiana Katera

Utworzono dnia 28.01.2016

Zapraszamy na kolejną wystawę malarstwa i grafiki utalentowanego artysty młodego pokolenia Damiana Katera z Piekar Śląskich. Wernisaż wystawy zatytułowanej "Obrazy pamięci"  odbędzie się w Galerii Biblioteki przy ul. Kalwaryjskiej 62D. Wraz z Artystą czekamy na Państwa w dniu 5 listopada br. o godzinie 18:00

czytaj dalej na temat: Obrazy pamięci - wystawa Damiana Katera »

Wystawa ikon Magdaleny Dziedzickiej

Utworzono dnia 28.01.2016

Zapraszamy na wystawę ikon Magdaleny Dziedzickiej, młodej warszawskiej artystki, która podejmuje próbę przeniesienia magicznej idei ikony w świat malarstwa współczesnego.

czytaj dalej na temat: Wystawa ikon Magdaleny Dziedzickiej »

Jerzy Woźniak - wystawa malarstwa i instalacji artystycznej

Utworzono dnia 28.01.2016

Zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa oraz instalacji artystycznej, której autorem jest Jerzy Woźniak zatytułowanej Spojrzenie w Siebie - JA – TY – MY. Tematem wystawy jest człowiek i jego relacje z otoczeniem. Ekspozycja ma na celu wywołanie refleksji nad stanem naszej duszy. Wernisaż z udziałem artysty odbędzie się 4 lutego o godzinie 18:00 w Galerii Biblioteki przy ul. Kalwaryjskiej 62D.

czytaj dalej na temat: Jerzy Woźniak - wystawa malarstwa i instalacji artystycznej »

Andrzej Płochocki - wystawa fotograficzna

Utworzono dnia 03.10.2015

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej Andrzeja Płochockiego, bytomianina. Wystawa nosi tytuł Architektura, blisko, coraz bliżej... a jej otwarcie w obecności artysty nastąpi w dniu 8 października br. o godzinie 18:00. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewni Julia Kalita.

czytaj dalej na temat: Andrzej Płochocki - wystawa fotograficzna »

Walter Gawlik - Kwiaty i kobiety

Utworzono dnia 11.09.2015

Zapraszamy na wystawę malarstwa Waltera Gawlika pt. Kwiaty i kobiety, której otwarcie w obecności artysty odbyło się 3 września 2015 w bibliotece centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62D.

czytaj dalej na temat: Walter Gawlik - Kwiaty i kobiety »

Wiary i wierni tego świata - wystawa

Utworzono dnia 08.05.2015

Zapraszamy do zwiedzania wystawy fotograficznej będącej plonem pięciu lat organizacji Światowego Konkursu Fotograficznego Wiary i Wierni Tego Świata. Konkurs organizowany jest przez Światowe Stowarzyszenie Artystów Fotografików i Twórców Audiowizualnych z siedzibą...

czytaj dalej na temat: Wiary i wierni tego świata - wystawa »

Kalendarium