Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Galeria Centralna

AKTUALNOŚCI:

Wystawa „Koniec i początek. Rok 1945 na Górnym Śląsku"

Utworzono dnia 03.06.2016

Zapraszamy na wyjątkową wystawę przygotowaną przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Katowicach. Otwarcie wystawy obędzie się 10 marca o godzinie 17: 00 w naszej siedzibie przy ulicy Kalwaryjskiej 62 D.

Wstęp wolny!

Zapraszamy

czytaj dalej na temat: Wystawa „Koniec i początek. Rok 1945 na Górnym Śląsku" »

Obrazy pamięci - wystawa Damiana Katera

Utworzono dnia 28.01.2016

Zapraszamy na kolejną wystawę malarstwa i grafiki utalentowanego artysty młodego pokolenia Damiana Katera z Piekar Śląskich. Wernisaż wystawy zatytułowanej "Obrazy pamięci"  odbędzie się w Galerii Biblioteki przy ul. Kalwaryjskiej 62D. Wraz z Artystą czekamy na Państwa w dniu 5 listopada br. o godzinie 18:00

czytaj dalej na temat: Obrazy pamięci - wystawa Damiana Katera »

Wystawa ikon Magdaleny Dziedzickiej

Utworzono dnia 28.01.2016

Zapraszamy na wystawę ikon Magdaleny Dziedzickiej, młodej warszawskiej artystki, która podejmuje próbę przeniesienia magicznej idei ikony w świat malarstwa współczesnego.

czytaj dalej na temat: Wystawa ikon Magdaleny Dziedzickiej »

Jerzy Woźniak - wystawa malarstwa i instalacji artystycznej

Utworzono dnia 28.01.2016

Zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa oraz instalacji artystycznej, której autorem jest Jerzy Woźniak zatytułowanej Spojrzenie w Siebie - JA – TY – MY. Tematem wystawy jest człowiek i jego relacje z otoczeniem. Ekspozycja ma na celu wywołanie refleksji nad stanem naszej duszy. Wernisaż z udziałem artysty odbędzie się 4 lutego o godzinie 18:00 w Galerii Biblioteki przy ul. Kalwaryjskiej 62D.

czytaj dalej na temat: Jerzy Woźniak - wystawa malarstwa i instalacji artystycznej »

Andrzej Płochocki - wystawa fotograficzna

Utworzono dnia 03.10.2015

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej Andrzeja Płochockiego, bytomianina. Wystawa nosi tytuł Architektura, blisko, coraz bliżej... a jej otwarcie w obecności artysty nastąpi w dniu 8 października br. o godzinie 18:00. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewni Julia Kalita.

czytaj dalej na temat: Andrzej Płochocki - wystawa fotograficzna »

Walter Gawlik - Kwiaty i kobiety

Utworzono dnia 11.09.2015

Zapraszamy na wystawę malarstwa Waltera Gawlika pt. Kwiaty i kobiety, której otwarcie w obecności artysty odbyło się 3 września 2015 w bibliotece centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62D.

czytaj dalej na temat: Walter Gawlik - Kwiaty i kobiety »

Kalendarium