Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Galeria Centralna

AKTUALNOŚCI:

X wernisaż wystawy Grupy Plastycznej „Tęcza”

Utworzono dnia 14.06.2016

Już po raz dziesiąty uczestnicy Grupy Plastycznej "Tęcza" działającej przy Piekarskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku zaprezentują swój dorobek artystyczny w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piekarach Śląskich. Wernisaż wystawy pt. „Sztuka trwa długo, życie krótko” odbędzie się 23 czerwca o godzinie 17:00 w siedzibie Biblioteki przy ul. Kalwaryjskiej 62d.

czytaj dalej na temat: X wernisaż wystawy Grupy Plastycznej „Tęcza” »

Wystawa „Górnośląski azyl…”

Utworzono dnia 03.06.2016

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy „Górnośląski azyl. Pielgrzymki stanowe do Piekar Śląskich w materiałach Służby Bezpieczeństwa”. Uroczystość odbędzie się 7 kwietnia o godzinie 17:00 w naszej placówce przy ulicy Kalwaryjskiej 62 D. Wystawę można zwiedzać do 30 kwietnia br.

Wstęp wolny!

czytaj dalej na temat: Wystawa „Górnośląski azyl…” »

Wystawa „Koniec i początek. Rok 1945 na Górnym Śląsku"

Utworzono dnia 03.06.2016

Zapraszamy na wyjątkową wystawę przygotowaną przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Katowicach. Otwarcie wystawy obędzie się 10 marca o godzinie 17: 00 w naszej siedzibie przy ulicy Kalwaryjskiej 62 D.

Wstęp wolny!

Zapraszamy

czytaj dalej na temat: Wystawa „Koniec i początek. Rok 1945 na Górnym Śląsku" »

Obrazy pamięci - wystawa Damiana Katera

Utworzono dnia 28.01.2016

Zapraszamy na kolejną wystawę malarstwa i grafiki utalentowanego artysty młodego pokolenia Damiana Katera z Piekar Śląskich. Wernisaż wystawy zatytułowanej "Obrazy pamięci"  odbędzie się w Galerii Biblioteki przy ul. Kalwaryjskiej 62D. Wraz z Artystą czekamy na Państwa w dniu 5 listopada br. o godzinie 18:00

czytaj dalej na temat: Obrazy pamięci - wystawa Damiana Katera »

Wystawa ikon Magdaleny Dziedzickiej

Utworzono dnia 28.01.2016

Zapraszamy na wystawę ikon Magdaleny Dziedzickiej, młodej warszawskiej artystki, która podejmuje próbę przeniesienia magicznej idei ikony w świat malarstwa współczesnego.

czytaj dalej na temat: Wystawa ikon Magdaleny Dziedzickiej »

Jerzy Woźniak - wystawa malarstwa i instalacji artystycznej

Utworzono dnia 28.01.2016

Zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa oraz instalacji artystycznej, której autorem jest Jerzy Woźniak zatytułowanej Spojrzenie w Siebie - JA – TY – MY. Tematem wystawy jest człowiek i jego relacje z otoczeniem. Ekspozycja ma na celu wywołanie refleksji nad stanem naszej duszy. Wernisaż z udziałem artysty odbędzie się 4 lutego o godzinie 18:00 w Galerii Biblioteki przy ul. Kalwaryjskiej 62D.

czytaj dalej na temat: Jerzy Woźniak - wystawa malarstwa i instalacji artystycznej »

Walter Gawlik - Kwiaty i kobiety

Utworzono dnia 11.09.2015, 22:59

Zapraszamy na wystawę malarstwa Waltera Gawlika pt. Kwiaty i kobiety, której otwarcie w obecności artysty odbyło się 3 września 2015 w bibliotece centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62D.

Kalendarium