Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wakacje z Tomkiem Wilmowskim

Utworzono dnia 29.08.2017
Czcionka:

24 sierpnia młodzi czytelnicy z Filii 2, 5 i 6 mieli okazję poznać w niecodzienny sposób, sylwetkę nieco zapomnianego pisarza książek dla dzieci i młodzieży, który wiele lat mieszkał i tworzył na Śląsku – Alfreda Szklarskiego.

W związku w tym, że dzieci najlepiej przyswajają wiedzę poprzez zabawę, postanowiliśmy zabrać naszych podopiecznych do udziału w oryginalnej ścieżce edukacyjnej, interaktywnej wystawie inspirowanej literaturą, którą przygotowało Muzeum Śląskie. Wyposażeni w mapy, klucze i lupy odkrywaliśmy miejsca, które przemierzał bohater przygodowych powieści A. Szklarskiego – Tomek Wilmowski. Rozwiązywaliśmy zagadki, poznawaliśmy tajemnice pięciu kultur z różnych stron świata. Teraz już wiemy, gdzie rośnie pieprz i wanilia, czym różni się wigwam od tipi, co ubierają Jakuci, jak wyglądają naszyjniki Masajów, a nawet umiemy kilka słów w języku Apaczów.

Korzystając z okazji, że przebywaliśmy w stolicy naszego województwa, pokazaliśmy dzieciom najbardziej rozpoznawalne architektoniczne symbole regionu tj. Hala widowiskowo-sportowa „Spodek”, Pomnik Powstańców Śląskich oraz obiekty w obrębie katowickiej Strefy Kultury na terenach byłej kopalni. Naszą przygodę zakończyliśmy wjazdem na wieżę widokową, która powstała po modernizacji szybu „Warszawa II”, gdzie mogliśmy zobaczyć panoramę regionu.

Wakacje z Tomkiem Wilmowskim

Utworzono dnia 29.08.2017, 10:02

Kalendarium