Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Moja dzielnica - Kamień

Utworzono dnia 10.07.2017
Czcionka:

Filia nr 6 we współpracy z Filią nr 2 i 5 rozpoczęła tegoroczną akcję Lato od prezentacji, pogadanki i wycieczki do Domu Strzelca pt. Moja dzielnica – Kamień!

6 lipca odbyło się pierwsze wakacyjne spotkanie dla dzieci, którego bohaterami byli członkowie grupy „Piekarskie Beboki” panowie Jakub Müller i Marcin Strzelecki. Korzystając z wiedzy i materiałów filmowych, które panowie tworzą, dowiedzieliśmy się mnóstwo ciekawych rzeczy o bliskim naszemu sercu otoczeniu, o zamierzchłej i niezwykle interesującej historii Piekar   Śląskich, ale też o genezie dzielnicy Kamień. Przygotowana prezentacja, a także zabawny montaż, który doskonale trafił do dzieci sprawiły, że wielu z nich zapałało chęcią odkrywania zamierzchłych historii. Wszyscy uczestnicy mogli wziąć udział w dwóch konkursach, w których nagradzane było zarówno uważne  słuchanie jak i kreatywność. Nagrodę rzeczową za  oryginalny pomysł na kolejny odcinek „Piekarskich Beboków” otrzymał Tomek Hudaszek, a spektakularny udział w jednym z filmów przypadł Borysowi Musialikowi.

Druga część naszego czwartkowego spotkania miała miejsce w tzw. „Domu Strzelca” – schronie bojowym Obszaru Warownego Śląsk, który jest jedynym tego typu obiektem w Polsce. Oprowadzał nas po nim pan Maciej Wszelaki ze Stowarzyszenia Profortalicium. W tym zamaskowanym w prywatnym domu schronie, który podczas wojny  pełnił funkcje obronne można do dziś zobaczyć liczne militarne atrybuty. Na zakończenie spotkania gorące strzeleckie temperamenty  uczestników schłodziliśmy chłodnym deserem.

Serdecznie dziękujemy panom Jakubowi, Marcinowi oraz  Maciejowi i z niecierpliwością czekamy na kolejne odcinki „Piekarskich Beboków”,a szczególnie na ten z udziałem naszego czytelnika!

„Śląsk – moje miejsce na ziemi” odc. 1

Utworzono dnia 10.07.2017, 13:06

Kalendarium