Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wydarzyło się

AKTUALNOŚCI:

Miś Panda i jego przyjaciele

Utworzono dnia 18.02.2019
Na feryjnym spotkaniu z przedszkolakami bibliotekarka przeczytała opowieść o Panu Pandzie i jego przyjaciołach. Dzieci miały za zadanie zapamiętać nazwy występujących w książce zwierząt, a następnie rozpoznać je na obrazkach. Potem, z niewielką pomocą pani, zwierzątka zostały...
czytaj dalej na temat: Miś Panda i jego przyjaciele »

Bajki Pana Perrault

Utworzono dnia 11.01.2019
Na przełomie grudnia i stycznia w filii nr 3 odbył się cykl spotkań literacko-plastycznych, których tematem były bajki Charlesa Perrault. Dzieci wysłuchały kilku opowieści, a następnie wykonały ich trójwymiarowe ilustracje. 
czytaj dalej na temat: Bajki Pana Perrault »

Czas choinek

Utworzono dnia 20.12.2018
Boże Narodzenie tuż tuż, dlatego też główną bohaterką grudniowego spotkania plastycznego była świąteczna choinka. Dzieci z wielkim zapałem stroiły swoje drzewka, nie szczędząc energii i ozdób. 
czytaj dalej na temat: Czas choinek »

Święto Pluszowego Misia

Utworzono dnia 28.11.2018

W listopadzie, to już niemal tradycja, Filie dzieciom poświęcone były ukochanemu przyjacielowi dzieciństwa czyli Pluszowemu Misiowi. Fantastycznej zabawie towarzyszyły opowieści o ulubionych literackich misiach.   

czytaj dalej na temat: Święto Pluszowego Misia »

Na grzyby!

Utworzono dnia 22.10.2018

Jesień w pełni i w filii nr 3 sezon na grzyby rozpoczęty. Utworem, który wprowadził w nastrój październikowego spotkania Filii dzieciom, był wiersz Jana Brzechwy "Grzyby", a głównym bohaterem został muchomor. 

Lato w bibliotece

Utworzono dnia 03.09.2018
Tegoroczne wakacje w filii nr 3 obfitowały w atrakcje. Tematem głównym był miś Paddington i jego niezwykłe przygody, ale były też spotkania plastyczne, gry i zabawy planszowe oraz bardzo ciekawa wycieczka do Parku Etnograficznego w Chorzowie.
czytaj dalej na temat: Lato w bibliotece »

Kalendarium