Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wygraliśmy Zdrowiem na Bank!

Utworzono dnia 10.12.2013
Czcionka:

Miło nam poinformować, że po raz czwarty z rzędu nasza Biblioteka otrzymała dofinansowanie z Fundacji ING Dzieciom na realizację projektu edukacyjnego dla dzieci pod nazwą „Zdrowie na Bank!”

Tryb przyznawania dotacji ma charakter konkursowy. Nasz projekt uzyskał bardzo dobre recenzje i został wysoko oceniony, w wyniku czego Kapituła Konkursu zdecydowała o przyznaniu dofinansowania.
Realizację projektu rozpoczynamy w kwietniu 2014 roku. Tematem przewodnim projektu jest problem nadwagi i otyłości wśród dzieci i młodzieży.
Już dziś zapraszamy do udziału i śledzenia naszej strony www oraz facebooka, gdzie na bieżąco będziemy zamieszczać ważne informacje dotyczące realizacji poszczególnych działań.

W Polsce przybywa dzieci dotkniętych problemem nadwagi i otyłości. Już prawie 18 proc. uczniów do lat 16 zmaga się z tym narastającym problemem cywilizacyjnym. W odpowiedzi na ten narastający problem społeczny zamierzamy zrealizować projekt, którego głównym celem jest promowanie zdrowego stylu życia, racjonalnego odżywiania wśród dzieci i młodzieży, a także wsparcie rodziców i opiekunów w edukacji prozdrowotnej. Nauczymy dzieci jak unikać pułapek żywieniowych, co to jest racjonalne odżywianie, zdrowy styl życia, zwrócimy uwagę na wartości warzyw i owoców, pokażemy jak zły wpływ mają tzw. przekąski i dlaczego trzeba jeść śniadanie. Poznają czym jest żywność przetworzona a czym produkty naturalne. Ułożą własną piramidę żywieniową, poznają znaczenie przypraw i ziół. Uczynimy to w sposób zachęcający, atrakcyjny a nawet zaskakujący. Proponowany projekt, którego głównymi adresatami są dzieci i młodzież, to kompleksowe działania mające na celu zmianę postaw i nawyków żywieniowych oraz umiejętność dostrzegania potrzeby prawidłowego odżywiania się. Pokażemy, że ruch i aktywność fizyczna mogą dawać radość i zadowolenie.

Kalendarium