Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gra miejska Śladami Powstańców 1863 już za nami!

Utworzono dnia 21.02.2013
Czcionka:

Krótka odprawa na temat bezpieczeństwa, losowanie teczek zawierających niezbędne materiały i wskazówki, „powstańcza” narada uczestników, parę zdań do Radia Piekary, kilka uśmiechów do TV Sfera i …. w drogę.

Każda z sześciu grup udających się na trasę została zaopatrzona w mapę, która wyznaczała kolejne miejsca i cele marszu oraz Instrukcję, która z kolei zawierała informacje o zadaniach do wykonania w poszczególnych punktach. Zadania były różnorodne, wymagające współpracy wszystkich członków grupy a także umiejętności związanych z nowymi technologiami. Z tym jednak nasza młodzież nie miała najmniejszego problemu. Po zakończeniu trwającej ponad 3 godziny gry, wyłoniono niekwestionowanych zwycięzców, którymi zostali:
Miejsce I grupa Rafała Kaźmierczaka w osobach:
Ewelina Nierobiś
Patrycja Olma
Wojciech Rabus

Miejsce II grupa Eweliny Rabus w osobach:
Adrianna Czupryna
Karolina Knopek

Zwycięzcy otrzymali ufundowane przez Urząd Miasta Piekary Śląskie oraz Miejską Bibliotekę Publiczna w Piekarach Śląskich pendrivy i koszulki polo. Każdy też otrzymał Dyplom.
Gra miejska, którą zaproponowaliśmy piekarskiej młodzieży to aktywna forma rozrywki miejskiej, która toczyła się w przestrzeni Piekar Śląskich. Ulice i zabudowa pełniły rolę gigantycznej planszy, po której poruszali się gracze. Zadania jakie przed nimi postawiliśmy pozwoliły w głównej mierze na zdobycie wiedzy historycznej oraz sprawdzenie posiadanych umiejętności. Dziękujemy wszystkim uczestnikom gry i mamy nadzieję do zobaczenia wkrótce na kolejnej grze, tym razem latem!

 

Gra miejska Śladami Powstańców 1863 już za nami!

Utworzono dnia 27.07.2015, 11:30

Kalendarium