Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Otrzymaliśmy dofinansowanie na projekt "Podróże dalekie i bliskie"

Utworzono dnia 27.02.2017
Czcionka:

Z radością informujemy, że otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 14 800 złotych na projekt z zakresu literatury i promocji czytelnictwa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pt.  "Podróże dalekie i bliskie", w ramach priorytetu Partnerstwo dla książki, we współpracy z Fundacją Edukacji Międzykulturowej. Projekt „Podróże dalekie i bliskie” będzie okazją do poznania kultury, a przede wszystkim literatury wybranych  krajów/regionów: Sri Lanka, Chiny, Kenia/Tanzania, Meksyk, Bliski Wschód/Turcja oraz Polska (Beskid Śląski). W ramach projektu proponujemy użytkownikom biblioteki i mieszkańcom szereg aktywności takich jak spotkania, wystawy, warsztaty i przedstawienie teatralne poruszające tematykę literacko-podróżniczą.

Do udziału zaprosimy podróżników, pasjonatów literatury i osoby profesjonalnie lub poprzez swoje zainteresowania i pasje związane z wybranymi krajami. Planujemy także wykorzystanie naszych lokalnych zasobów. Do poprowadzenia spotkań zaprosimy podróżników i edukatorów z obszaru Górnego Śląska. Każdy miesiąc poświęcony będzie innemu krajowi/regionowi i tej tematyki w danym miesiącu dotyczyć będą spotkania w Literackim klubie podróżnika, wystawy wydawnictw, zajęcia literacko-plastyczne oraz konkurs plastyczny dla dzieci.

Liczymy na to, że projekt spotka się z dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności i przyczyni się do jeszcze większego zainteresowania literaturą i kulturą regionu Beskidu Śląskiego oraz krajów pozaeuropejskich. Połączenie w jednym projekcie bliskich oraz odległych krain pokaże, że granice można przekraczać w symboliczny sposób dzięki bibliotece i oferowanym przez nią spotkaniom i warsztatom.

Przewidujemy, że projekt będzie inspiracją dla innych, nieznanych dotychczas w bibliotece lokalnych pasjonatów odkrywania świata, którzy zechcą podzielić się swoimi relacjami z podróży. Będą oni mogli w trakcie trwania projektu dołączyć do programu działań i podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem lub podjąć współpracę z biblioteką w przyszłości.


Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kalendarium