Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Drogami Afryki Wschodniej

Utworzono dnia 13.04.2017
Czcionka:

Kolejne spotkanie w ramach wspólnego projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piekarach Śląskich i Fundacji Edukacji Międzykulturowej "Podróże dalekie i bliskie". 

Podczas spotkania "Drogami Afryki Wschodniej" wybierzemy się w podróż po Kenii i Tanzanii, przyjrzymy się mijanym po drodze krajobrazom, lokalnej ludności i ciekawym zwyczajom.  Tego dnia odbędzie się w bibliotece także wystawa kang - wielokolorowych tkanin/ chust afrykańskich. Podczas spotkania będziemy mogli przyjrzeć się im dokładanie, a także poznać ich zastosowanie.

Monika Bryzek -  z wykształcenia historyk sztuki, z pasji antropolog afrykanista. Pracowała w kenijskiej szkole i realizowała projekty rozwojowe w Kenii i Rwandzie. Przejechała Afrykę Wschodnią autostopem. Od lat zawodowo związana między innymi z Fundacją Edukacji Międzykulturowej. Od niedawna współtworzy afrykańską inicjatywę Ufundi.

16 maja 2017, godz. 17:00 Biblioteka Centralna, ul. Kalwaryjska 62 D.

Drogami Afryki Wschodniej

Utworzono dnia 17.05.2017, 14:42

Dzięki Monice Bryzek z Fundacji Edukacji Międzykulturowej mogliśmy przenieść się wczoraj choć na chwilę do Kenii i Tanzanii, które charakteryzują się niezwykle bogatą kulturą i zadziwiającą przyrodą. W trakcie spotkań dla dzieci jak i dla dorosłych poznaliśmy sztukę plastyczną tingatinga, literaturę poświęconą wspomnianym krajom i mnóstwo informacji z pierwszej ręki. Mogliśmy także dotknąć i zobaczyć tradycyjne afrykańskie tkaniny-kangi, które niezwykle pięknie przystroiły naszą bibliotekę. Dzień afrykański odbył się dzięki udziałowi biblioteki w projekcie "Podróże dalekie i bliskie", dofinansowanym przez Ministerstwo Kultury i Sztuki.

Kalendarium