Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Piekary Literackie | Spotkanie z Michałem Muszalikiem

Utworzono dnia 27.02.2017
Czcionka:

„Co ja tu robię, przybysz z krainy podziemnych chodników, pejzażu kominów fabrycznych przeplatanych kościołami?”. Ten i wiele innych wierszy będzie można usłyszeć na spotkaniu w Bibliotece przy ul. Kalwaryjskiej 62 d.

Michał Muszalik jest mieszkańcem Piekar Śląskich, absolwentem Publicznego Liceum Towarzystwa Salezjańskiego w Zabrzu, studentem prawa na Uniwersytecie Śląskim, działaczem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, pasjonatem historii i literatury, laureatem Nagrody Fundacji im. ks. Janusza Pasierba za rok 2014. W 2016 roku ukazał się jego debiutancki tomik wierszy pt. "Węgiel, kryształ, kamień".

24 marca 2017, godz. 17:00 Biblioteka Centralna, ul. Kalwaryjska 62 D. Wstęp wolny!

.........................................................................................................................

Piekary Literackie to cykl spotkań z twórcami związanymi z naszym miastem, którzy poprzez prozę, poezję i literaturę dla dzieci podkreślają związki ze swoją małą ojczyzną i jej wyjątkowość. Postanowiliśmy nadać naszej inicjatywie hasło, które będzie towarzyszyło każdemu spotkaniu: „Piekary Literackie” i w jednoznaczny sposób podkreślić, że w naszym mieście rodzą się, żyją, uczą i pracują zdolni pisarze i pisarki. Chcemy także gościć w naszej bibliotece literaturoznawców, którzy przybliżą naszym mieszkańcom postacie świata literackiego, które w swojej twórczości nawiązywały do piekarskiej codzienności, związując się na krócej lub dłużej z miastem. Mowa tutaj np. o Wawrzyńcu Hajdzie ("Kwiaty na hałdach") Poli Gojawiczyńskiej ("Ziemia Elżbiety"), Konradzie Żydku ("Godziny w ciszy"), Gustawie Fihauser-Mieczowskim („Piekary. Dramat z czasów wyprawy wiedeńskiej króla Jana Sobieskiego”, czy Stanisławie Stanuchu.
 

Kalendarium