Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zdobyliśmy dofinansowanie z programu UE Erasmus +

Utworzono dnia 31.10.2016
Czcionka:

Już od września tego roku będziemy gościć kolejną zmianę wolontariuszy europejskich! Stało się to możliwe dzięki dofinansowaniu z Programu Unii Europejskiej Erasmus +. Piekarska Biblioteka znalazła się w gronie beneficjentów Akcji 1. Mobilność Edukacyjna. Będziemy realizować projekt EUROPEJSKIE INSPIRACJE KULTURALNE.

Wolontariat jest świetnym wstępem do kariery zawodowej, oderwaniem od codzienności, sposobem na spełnienie swoich ambicji i odpowiedzią na potrzebę uczynienia czegoś bezinteresownego dla innych nie w swoim kraju, lecz za granicą.

Wolontariusze „wrośli” w środowisko lokalne naszego miasta. Będziemy się wzajemnie poznawać i inspirować. Uczyć się od siebie z korzyścią dla nas, wolontariuszy, użytkowników biblioteki i całej społeczności Piekar Śląskich. Europa będzie wszystkim bliższa. Nawiążą się nowe znajomości i sympatie. Postaramy się, by kolejna zmiana wolontariuszy realizowała nowe aktywności, wprowadzimy nieznane dotąd formy pracy. Zadbamy o liczne kontakty wolontariuszy z młodzieżą piekarskich szkół. Dzięki obecności wolontariuszy EVS będziemy oferować naszym użytkownikom coraz to nowe formy aktywności kulturalnych, a wśród nich darmowe lekcje nauki języków obcych i możliwość poznania kultury krajów europejskich poprzez udział w różnych warsztatach, prezentacjach, wystawach, pokazach i wiele innych. Obecność i działania wolontariuszy będą rozbudzać wśród bywalców biblioteki zainteresowanie krajami należącymi do Unii Europejskiej, rozwijać zainteresowania plastyczne dzieci, promować europejską literaturę a także zachęcać do nauki języków obcych. Stworzymy przestrzeń międzykulturową, w której wolontariusze będą poszerzać horyzonty, poznawać polską kulturę i kultury swoich kolegów.

Kalendarium