Zbiory

Czcionka:

Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich gromadzi i udostępnia zbiory ze wszystkich dziedzin wiedzy, dla wszystkich grup użytkowników:

- literaturę piękną dla dorosłych i dzieci,
- lektury szkolne
- książki naukowe i popularnonaukowe,
- wydawnictwa informacyjne, encyklopedie i słowniki,
- zbiory audiowizualne: audiobooki
(Filia nr 6, Biblioteka Centralna) i filmy na DVD (Filia nr 6)
- czasopisma

Zbiory książkowe liczyły w dniu 31 grudnia 2016 roku 141482 woluminów, w tym 26144 pozycji dla dzieci i młodzieży, 74025 pozycji literatury pięknej dla dorosłych, 41313  pozycji literatury popularno-naukowej. Zbiory audiowizualne liczyły 910 woluminów.

W 2017 roku ze środków finansowych Biblioteki Narodowej zakupiono dla naszej biblioteki: 1352 książki i 35 audiobooków za kwotę 33350 zł.

Zbiory książkowe i czasopisma udostępniane są na miejscu w czytelniach lub wypożyczane do domu. We wszystkich wypożyczalniach Czytelnicy mają wolny dostęp do półek, co umożliwia samodzielny wybór literatury i bezpośredni kontakt z książkami. Biblioteka udostępnia swoje zbiory nieodpłatnie. Zasady korzystania ze zbiorów określa regulamin biblioteki. Biblioteka pośredniczy również w wypożyczeniach międzybibliotecznych.