Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wystawa "Trudne piękno" - rewitalizacja terenów poprzemysłowych

Utworzono dnia 08.06.2018
Czcionka:

21 czerwca 2018 (czwartek) o godz. 17:00 zapraszamy na otwarcie wystawy "Trudne piękno" i konferencję naukową poświęconą rewitalizacji terenów poprzemysłowych, ukazanych w pracach Instytutu Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej.

Głównym celem wystawy jest ukazanie dziedzictwa przemysłowego naszego regionu jako fragmentu dziedzictwa kulturowego, które ze szczególną dokładnością „zapisuje”, niczym pamiętnik krajobrazowy dzieje cywilizacyjne. Ma to być próba ukazania śląskiego przemysłu jako ciężaru z którym borykał się nasz region, tego co po tym ciężarze pozostało, a co może pozostać i w jakiej formie dla przyszłych pokoleń.

Na konferencji  postaramy się odpowiedzieć na zadane sobie pytania; kim jest dziś architekt krajobrazu, czym jest architektura krajobrazu, czym są krajobrazy inżynierii w Piekarach Śląskich, w Polsce i na świecie.

Izba Regionalna przy Miejskiej Bibliotece im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich, ul. Kalwaryjska 62D. Wstęp wolny!

Wystawę będzie można oglądać do końca wakacji.


 

 

        

 

Wystawa i konferencja naukowa "Trudne piękno"

Utworzono dnia 22.06.2018, 09:06

Dziękujemy Pani dr hab. inż. Jadwidze Środulskiej-Wielgus oraz Panu dr. inż. Krzysztofowi Wielgusowi z Politechniki Krakowskiej za ciekawe prezentacje na temat architektury krajobrazu i zagospodarowania obiektów poinżynieryjnych. Dziękujemy również mgr. Marcinowi Psonce - absolwentowi Politechniki Krakowskiej za przygotowanie tego wydarzenia. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli zaprosić Państwa na kolejne wykłady we współpracy z Instytutem Architektury Krajobrazu.

Kalendarium

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 210

W poprzednim tygodniu: 588

W tym miesiącu: 1419

W poprzednim miesiącu: 2343

Wszystkich: 156779