Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wystawa "Powroty... są miłe"

Utworzono dnia 24.01.2020
Czcionka:

6 lutego 2020 roku o godz. 17:00 zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej i Izby Regionalnej przy ul. Kalwaryjskiej 62d na wernisaż wystawy Grupy plastycznej „Tęcza” pt. „Powroty.........są miłe”.

Na wystawie swoje prace zaprezentują: Ewa Andrzejewska, Urszula Boś, Urszula Cesarz, Joanna Chojnacka, Anna Dembecka, Alina Janczak, Joanna Konarska, Aleksandra Rzeźniczek, Jadwiga Swoboda, Czesława Trzęsimiech, Teresa Wybraniec i Halina Wylężek.

Grupa plastyczna "Tęcza" powstała w 2006 roku jako fakultet Piekarskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - obecnie w ramach Dzielnicowego Domu Kultury w Piekarach Śląskich. Opiekunem i "dobrym duchem" grupy jest mgr Elżbieta Czarnecka, która stawia coraz to nowe wyzwania, starając się, żeby twórczość nie ograniczała się tylko do malarstwa (w różnych technikach i formach) ale rozszerzała się na inne użytkowe formy plastyczne.

Prace grupy „Tęcza” wielokrotnie były wystawiane w piekarskiej bibliotece oraz w innych ośrodkach kultury, takich jak Szyb Wilson w Nikiszowcu, Szyb Luiza w Zabrzu, Senioralia w Warszawie, nie zapominając o wielu miejscowych wystawach. Niektóre ze słuchaczek wystawiały swoje prace na wystawach indywidualnych.


 

 

Wernisaż wystawy "Powroty są miłe"

Utworzono dnia 11.02.2020, 12:08

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 858

W poprzednim tygodniu: 1040

W tym miesiącu: 3643

W poprzednim miesiącu: 4164

Wszystkich: 259940