Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wystawa pocztówek

Utworzono dnia 12.09.2018
Czcionka:

5.10.2018 (piątek) o godz. 17:00 zapraszamy na otwarcie wystawy pt. "Pocztówkowy świat". Swoje zbiory zaprezentują Justyna Kańtoch i Karolina Dyszy, których pasją jest kolekcjonowanie pocztówek i postcrossing. 

Oprawę muzyczną zapewnią: Izabela Świerczyna (gitara) i Patrycja Gębczyk (skrzypce).

Wernisaż odbędzie się w przestrzeni Galerii Młodych w Bibliotece Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62d w Piekarach Śląskich.

Wstęp wolny!

Justyna Kańtoch - pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piekarach Śląskich. W wolnych chwilach czyta, słucha muzyki, jeździ na rowerze, gra w planszówki. Jej największą pasją jest zbieranie pocztówek. Kolekcjonuje je od dzieciństwa, w tej chwili zajmują 9 kartonów i jest ich około 3500. 

Karolina Dyszy - pracownik zespołu prasowego Urzędu Miasta w Piekarach. Interesuje się geografią a jej pasje to podróże i oczywiście zbieranie kartek. Z każdej wyprawy przywozi ich tony. W wolnych chwilach czyta książki i spaceruje z psem. Kartki kolekcjonuje od lat. A jej zbiór liczy ok 2900 kartek.

Posctrossing.com - to serwis umożliwiający wysyłanie i otrzymywanie pocztówek z całego świata. Pomimo wysokich cen znaczków, Polska znajduje się w czołówce zarejestrowanych użytkowników i wysłanych kartek.


Pocztówkowy świat

Utworzono dnia 10.10.2018, 14:51

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 501

W poprzednim tygodniu: 766

W tym miesiącu: 4777

W poprzednim miesiącu: 2289

Wszystkich: 192364