Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wystawa "Emocjonalna Entropia" - Tydzień Bibliotek 2021

Utworzono dnia 06.05.2021
Czcionka:

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy malarstwa Katarzyny Bebiołki pt. Emocjonalna Entropia", która będzie prezentowana w holu Biblioteki Centralnej w dniach 10-31 maja 2021. Organizacja wystawy połączna jest z inauguracją Tygodnia Bibliotek 2021.

Katarzyna Bebiołka jest rodowitą piekarzanką, żoną i mamą dwóch córek oraz nauczycielką wychowania fizycznego w piekarskiej szkole. Od wielu lat spełnia się jako tancerka oraz choreografka. Prowadzi zajęcia taneczne w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2. Jako osoba pełna pasji i odwagi, wciąż szuka nowych wyzwań. Ostatnio pokochała malowanie. Jest ono dla niej – jak sama mówi – „formą komunikacji ze światem zewnętrznym i wewnętrznym”. Maluje to, co widzi i przetwarza to przez swoją wyobraźnię, emocje i doświadczenia. Pokłosiem nowej pasji jest już druga publiczna wystawa jej dzieł malarskich. O swoich pasjach mówi: „Sztuka jest dla mnie zatrzymaniem. Kiedy maluję, tańczę lub piszę, zatrzymuję się. Zatrzymanie oznacza dla mnie widzieć i czuć więcej. Liczy się tylko tu i teraz, czas staje w miejscu.”

"Emocjonalna Entropia"
Entropia jest miarą stopnia nieuporządkowania układu i rozproszenia energii.
Emocje to ruch, energia to najpierw uczucie, a potem myśl i analiza, którą tworzy nasz umysł.  Emocja rodzi się w naszym ciele, sercu... a potem ją interpretujemy, tańczymy, malujemy. Emocja, barwy, rodzaje i ich niuanse są nieskończone.  Złość, smutek, strach, zadowolenie, miłość, odrętwienie, zdziwienie, oszołomie, niepewność, spokój, ekscytacja... i można by tak wymieniać i wymieniać. Każdy ma swoje emocje. Każdy ma inne emocje w sobie. Każdy inaczej odczuwa.
Emocja to zmaganie z czymś, emocje nas czasem ograniczają one  mają swoją logikę,  której często nie rozumiemy. Są chaotyczne, dopadają nas czasem znienacka, taka entropia, nieuporządkowane, chaotyczne. Nie da się ich poskładać i włożyć do szufladki. Każda radość jest inna miłość, gniew często przychodzą i zaskakują.  Emocje to my ludzie. Każdy ma inne i ta różnorodność jest wspaniała i ciekawa.
Moje obrazy to moje emocje, to emocje innych ludzi. Maluję intuicyjnie. Malowanie daje mi przyjemność motoryczną i mam dziecięcą radość z malowania tak jak Pablo Picasso.

A oto efekt, wytwór moich emocji.

Kontakt z artystką:

tel. 507 805 953

FACEBOOK: https://www.facebook.com/kasiab.ch
INSTAGRAM:https://www.instagram.com/bebiolka.maluje?r=nametag

 

 

 

 

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 316

W poprzednim tygodniu: 922

W tym miesiącu: 2614

W poprzednim miesiącu: 3392

Wszystkich: 250998