Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wystawa "Barwne opowieści"

Utworzono dnia 05.08.2019
Czcionka:

Barwne opowieści – wystawa malarska Piekarskiego Stowarzyszenia UTW

„Aby zdobyć wielkość człowiek musi tworzyć a nie odtwarzać''

3 września 2019 roku o godz. 17:00 zapraszamy do Izby Regionalnej w Piekarach Śląskich przy ul. Kalwaryjskiej 62d na wernisaż wystawy malarstwa członków sekcji plastycznej Piekarskiego Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku pt. „Barwne opowieści”. Na wystawie zobaczymy twórczość artystów nieprofesjonalnych: Wiesławy Kowalskiej, Gabrieli Gawliczek, Teresy Kubicy, Anny Zając oraz Mariana Ilgi, który od 2018 roku jest opiekunem i instruktorem sekcji malarskiej.

Oprawa muzyczna wernisażu: Rafał Kubica

-----------------------------------------------------

Kilka słów o artystach:

Marian Ilga - urodzony w Tarnowskich Górach w 1960 r. Żonaty, ojciec trójki dzieci. Od 1966 roku mieszkaniec Piekar Śląskich. Emerytowany górnik kopalni Andaluzja. Od zawsze zainteresowany malarstwem impresjonistów. Artysta nieprofesjonalny, wyróżniony w konkursach Rudzka Jesień XLVII ,XLVIII , XLIX za zestaw prac. Zdobywca pierwszego miejsca w 2013 i 2018 oraz drugiego w 2014 r. w konkursie Kalwaryjskie Impresje. Nagrodzony w 2016 roku w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla  Twórców Nieprofesjonalnych im. Pawła Wróbla za zdobycie 2 miejsca. Zdobywca pierwszego miejsca w IX Konkursie Sztuki Intuicyjnej im. Juliusza Marcisza. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i  grupowych. Od 2018 r. opiekun grupy plastycznej przy Stowarzyszeniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Piekarach Śląskich.

 

Wiesława Kowalska - urodziła się na Mazurach. 40 lat temu przyjechała  na Śląsk, gdzie założyła rodzinę i doczekała się dzieci i wnuków. Na Śląsku znalazła swoje szczęście, realizuje tu swoje marzenia czyli maluje.

Gabriela Gawliczek - była pracownikiem Spółdzielni Mieszkaniowej, od roku na emeryturze. Obecnie szczęśliwa żona, matka, i babcia. Czas wolny spędza z rodziną lub nad książką. Ostatnio odkryła w sobie nową pasję czyli malarstwo.

Teresa Kubica – urodziła się w Siemianowicach Śląskich. Pomimo namowy nauczycieli ze szkoły podstawowej w Chorzowie nie wybrała liceum plastycznego i dalszą naukę kontynuowała w Technikum Odzieżowym w Katowicach. Jak sama pisze, chęć malowania zawsze mocno tkwiła w jej świadomości jednak nie miała możliwości, aby się z tym zmierzyć. Życie napisało inny scenariusz i zostawiło ważniejsze zadania do wykonania. Teraz kiedy ma trochę więcej czasu dla siebie uczęszcza na zajęcia plastyczne, poznaje różne techniki malowania i może dać upust temu co w niej cały czas drzemało i czekało na sprzyjające okoliczności.

Anna Zając - maluje od kilku lat, wcześniej brała udział w kilku wernisażach malarskich w Piekarach Śląskich i Katowicach. Gdy odpoczywa lubi malować bawiąc się kolorami.

Wystawa "Barwne opowieści"

Utworzono dnia 05.09.2019, 11:41

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 270

W poprzednim tygodniu: 759

W tym miesiącu: 1277

W poprzednim miesiącu: 3860

Wszystkich: 231047