Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Uwaga Rodzice trzylatków!

Utworzono dnia 17.01.2019
Czcionka:

Kontynuujemy realizację projektu MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK w Bibliotece Centralnej oraz w Filii nr 2, Filii nr 6 i Filii nr 9.

Serdecznie zapraszamy dzieci trzyletnie, urodzone w 2016 roku do udziału w tym przedsięwzięciu. Każdy Mały Czytelnik, który zostanie zapisany do naszej Biblioteki otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, a w nim książkę „Pierwsze wiersze dla…” w prezencie oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. W pakiecie startowym Rodzice znajdą też broszurę „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”.

 

CO DALEJ?

Podczas wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę do bibliotecznej karty, a po uzyskaniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dziecko pozna ciekawe miejsce, jakim jest biblioteka, oraz zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK,

Poinformuj bibliotekarza, że chcecie przystąpić do projektu MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK.

Pozwól dziecku samemu dokonać wyboru książki, nawet, jeśli wydaje Ci się nietrafiony. Jeśli będzie to książka wybrana przez dziecko, to z pewnością chętnie po nią sięgnie po powrocie do domu.

Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę. Postaraj się poświęcić czas całkowicie na wspólne czytanie. Spraw, by ten czas był całkowicie wyjątkowy i tylko Wasz. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego oboje będziecie czerpać wielką przyjemność.

Oddajcie książkę do biblioteki w terminie i wypożyczcie kolejne.

Pamiętaj o zabraniu Karty Małego Czytelnika i pozwól maluchowi przykleić ją na naklejkę. Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma imienny dyplom. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód z książką.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

ZAŁĄCZNIKI:

Informacja dla rodziców

Utworzono dnia 19.09.2018, 09:04

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 788

W poprzednim tygodniu: 1204

W tym miesiącu: 2973

W poprzednim miesiącu: 3096

Wszystkich: 204482