Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wyprawka dla trzylatka

Utworzono dnia 31.08.2018
Czcionka:

W Bibliotece Centralnej rozpoczynamy realizację projektu MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

Serdecznie zapraszamy trzyletnie dzieci i ich rodziców do udziału w nowym przedsięwzięciu, mającym na celu promocję czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Każdy Mały Czytelnik, który zostanie zapisany do naszej Biblioteki otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, a w nim książkę „Pierwsze wiersze dla…” w prezencie oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. W pakiecie startowym Rodzice znajdą też broszurę „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”.

Podczas wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę do bibliotecznej karty, a po uzyskaniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dziecko pozna ciekawe miejsce, jakim jest biblioteka, oraz zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Pozwólmy dziecku samemu dokonać wyboru książki, nawet, jeśli wydaje się nietrafiony. Jeśli będzie to książka wybrana przez dziecko, to z pewnością chętnie po nią sięgnie po powrocie do domu. Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę. Postarajcie się poświęcić czas całkowicie na wspólne czytanie. Sprawcie, by ten czas był całkowicie wyjątkowy i tylko Wasz. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego oboje będziecie czerpać wielką przyjemność. Oddajcie książkę do biblioteki w terminie i wypożyczcie kolejne.

Pamiętajcie o zabraniu Karty Małego Czytelnika i pozwólcie maluchowi samodzielnie przykleić na niej naklejkę. Po uzbieraniu 10 naklejek Wasze dziecko otrzyma imienny dyplom. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód z książką.

Przypominamy, że akcja odbywa się wyłącznie w Bibliotece Centralnej. Liczba zestawów Małego Czytelnika jest ograniczona. Zapraszamy do udziału!

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

ZAŁĄCZNIKI:

Informacja dla rodziców

Utworzono dnia 19.09.2018, 09:04

Ulotka

Utworzono dnia 31.08.2018, 12:12

Kalendarium

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 628

W poprzednim tygodniu: 869

W tym miesiącu: 1625

W poprzednim miesiącu: 3903

Wszystkich: 134213