Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wrzutnia do zwrotu książek

Utworzono dnia 09.08.2019
Czcionka:

Od 8 sierpnia 2019 w Bibliotece Centralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piekarach Śląskich działa wrzutnia książek, czyli całodobowe urządzenie samodzielnego zwrotu książek. Znajduje się na zewnątrz budynku, przy wejściu głównym. Wrzutnia umożliwia wygodny sposób oddania książek w dniach i godzinach, kiedy Biblioteka Centralna jest nieczynna. Bardzo prosimy o zapoznanie się z poniższymi zasadami korzystania z urządzenia.

 

ZASADY KORZYSTANIA Z WRZUTNI

 1. Wrzutnia służy do zwracania książek wypożyczonych z Biblioteki Centralnej MBP Piekary Śląskie w dniach i godzinach, gdy placówka jest nieczynna.
 2. Zbiory wypożyczone w innych placówkach, nie mogą być zwracane z wykorzystaniem wrzutni.
 3. Użytkownik korzystający z wrzutni zobowiązany jest do delikatnego wkładania zwracanych książek do oznaczonego otworu. Książki należy wkładać pojedynczo, grzbietem do środka.
 4. Wrzutnia jest dostępna przez całą dobę.
 5. Książki z wrzutni wyjmowane są codziennie rano, od poniedziałku do soboty.
 6. Materiały biblioteczne zwrócone z wykorzystaniem wrzutni są zdejmowane z konta czytelnika w następnym dniu roboczym. Użytkownik jest zobowiązany sprawdzić stan swojego konta po skorzystaniu z wrzutni.
 7. Dokonując zwrotu materiałów bibliotecznych z wykorzystaniem wrzutni Użytkownik ma świadomość, że w przypadku nieterminowego zwrotu naliczenie opłat następuje z chwilą rejestracji zwrotu w systemie bibliotecznym, a nie w momencie włożenia książki do wrzutni.
 8. Oddanie poprzez wrzutnię materiałów bibliotecznych z opóźnieniem, nie zwalnia czytelnika od uiszczenia opłaty za nieterminowy zwrot.
 9. W przypadku stwierdzenia nieodnotowanych wcześniej zniszczeń lub zabrudzeń zwracanych materiałów bibliotecznych Biblioteka zastrzega sobie prawo zwrócenia się do Użytkownika z prośbą o wyjaśnienia.
 10. Stanowisko wrzutni podlega monitoringowi.
 11. Zabrania się wkładania do wrzutni wszelkich przedmiotów poza książkami i audiobookami. 
 12. Korzystanie z wrzutni jest jednoznaczne z akceptacją niniejszych zasad.

Zachęcamy do korzystania z nowej możliwości zwrotu książek

 

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 276

W poprzednim tygodniu: 759

W tym miesiącu: 1283

W poprzednim miesiącu: 3860

Wszystkich: 231053