Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wieczór autorski Marcina Halskiego

Utworzono dnia 22.09.2020
Czcionka:
6 października 2020 o godz. 17:00 zapraszamy do Biblioteki Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62d na spotkanie z Marcinem Halskim i jego debiutancką książką „Dlaczego szczęśliwy człowiek nie żeni się z kobietą”. Spotkanie poprowadzi Justyna Kańtoch.
 
Marcin Halski, rocznik 1986. Urodził się w Piekarach Śląskich i mieszkał tu przez ćwierć wieku. Niektórzy mówią, że jest niepoprawnym marzycielem. Jednak Ci, którzy go znają twierdzą, że powinien urodzić się w innym, równoległym świecie. Ukończył filozofię, pracował w różnych sektorach, by przyglądać się ludziom i mechanizmom ich działania. W głębi duszy pisarz, bo dla niego słowo jest magią, a zarazem balsamem dla duszy. Uwielbia książki, głównie fantasy oraz muzykę - czerpie natchnienie czytając i grając na gitarze.
Obecnie mieszka w niewielkim, spokojnym mieście niedaleko Piekar, w którym dzieli siebie z miłością swego życia, którą jest syn i jego mama. Jest też współlokatorem dwóch nie do końca stabilnych emocjonalnie kotów.
 
Marcin Halski w 2020 roku zadebiutował książką, a właściwie poradnikiem, pełnym humoru i spostrzeżeń, dotyczących życia dwojga ludzi pt. „Dlaczego szczęśliwy człowiek nie żeni się z kobietą”.
 
Z okładki książki:
"W buddyzmie tybetańskim istnieje przekonanie, że człowiek może osiągnąć stan idealnej harmonii w trzech przypadkach: w chwili śmierci, podczas orgazmu i przy kichaniu (powaga). Są to momenty, w których na ułamek sekundy zatrzymują się wszystkie funkcje życiowe. Buddyzm tybetański jest piękną religią i filozofią, lecz zapomina o jednym: o kobietach. Niewiasta osiąga stan harmonii absolutnej w jeszcze jednej sytuacji. Nazywamy to właśnie fochem".
 
Uwaga! Na spotkaniu będzie można kupić książkę z autografem.

 
 

Wieczór autorski Marcina Halskiego

Utworzono dnia 07.10.2020, 08:46
6 października 2020 odbyło się w Bibliotece Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62d spotkanie z Marcinem Halskim i jego debiutancką książką „Dlaczego szczęśliwy człowiek nie żeni się z kobietą” (poradnikiem, pełnym humoru i spostrzeżeń, dotyczących życia dwojga ludzi). Spotkanie poprowadziła Justyna Kańtoch.
Spotkanie odbyło się w ramach cyklu "Piekary Literackie"

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 309

W poprzednim tygodniu: 922

W tym miesiącu: 2607

W poprzednim miesiącu: 3392

Wszystkich: 250991